Wpis z mikrobloga

#coolstory #polakicebulaki #heheszki

Zapomnialem Wam opowiedziec moja wczorajsza historie. Jechalem pociagiem i przez przypadek wsiadlem do 1 klasy. Konduktor poprosil zebym sie przesiadl do 2 klasy i luzik. Usiadlem z randomami w przedziale i czytam ksiazke. Mija 5 minut, ja w pelni zaabsorbowany ksiazka i wchodzi ten sam konduktor i pyta sie czy ktos sie dosiadl. Ja siedze cicho bo mnie juz kojarzy, a Grazyna taka +100kg z rodzinka pokazuje na mnie palcem i glosno sapie "ON!". Czaicie jaka trzeba miec #!$%@? psychike zeby tak sprzedawac wspolpasarzerow? xD Oczywiscie mialem bilet. Jak konduktor wyszedl to tylko powiedzialem jej, ze przez takie #!$%@? jak ona w trakcie II wojny swiatowej gineli niewinni ludzie. Grazyna w szoku nie wie co powiedziec, coreczka patrzy sie na mnie, a maz Grazyny wkuwiony mowi do niej "po co sie glupia odzywasz?!" xD
  • 47
  • Odpowiedz
@plnk: Szanowny kolego, nawet gdybym nie mial biletu to wyjasnij mi jaki jest interes tej osoby w donoszeniu na mnie? Nie spotka ja z tego powodu zadna niedogodnosc, nagroda ani kara. Skoro nie ma zadnych skutkow donoszenia na kogos to po co komus obcemu szkodzic?
  • Odpowiedz
@Re-volt: żeby ktoś nie cwaniakował. Jakby taki pasażer jechał bez biletu, to spotkałaby go zasłużona kara. Dlaczego ja mam płacić za bilet, a ktoś inny nie? Cieszyłbyś się, gdyby ktoś nagle stwierdził, że jechał całą drogę bez biletu i dodatkowo zwyzywał współpasażerów od frajerów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plnk: Gdybym jeszcze byl smierdzacym zulem to zrozumialbym takie zachowanie, ale serio by Ci przeszkadzalo, ze siedzi obok Ciebie elegancko ubrany typ i czyta w ciszy ksiazke i po prostu nie stac go na bilet? xD
  • Odpowiedz
i po prostu nie stac go na bilet?


@Re-volt: Jak nie stać na bilet to idź pieszo albo zarób. Gdyby każdy tak robił to by kolei nie było kolei wcale. Bardzo dobrze zrobiła, a Twoje porównanie do II WŚ jest bez sensu.
  • Odpowiedz
Szanowny kolego, nawet gdybym nie mial biletu to wyjasnij mi jaki jest interes tej osoby w donoszeniu na mnie? Nie spotka ja z tego powodu zadna niedogodnosc, nagroda ani kara.

@Re-volt: Po pierwsze, mniej zarobiłby przewoźnik kolejowy. A to nie jest w moim interesie, bo zależy mi na sukcesie połączeń kolejowych, a jeśli spółka jest państwowa to jestem pośrednio jej współwłaścicielem.
Po drugie, po wielu takich przypadkach konduktorzy nie pytaliby
  • Odpowiedz
ale serio by Ci przeszkadzalo, ze siedzi obok Ciebie elegancko ubrany typ i czyta w ciszy ksiazke i po prostu nie stac go na bilet?


@Re-volt: #!$%@?. Jak kogoś nie stać na bilet to niech nie korzysta z usługi która wymaga zapłacenia za nią. #!$%@? mentalność. Z takim podejściem to można wyjść od fryzjera nie płacąc, bo i po co skoro mnie nie stać? Przeszkadza to komu, kradnę? Nie, to
  • Odpowiedz
@Re-volt: Przeszkadza mi jak współpasażer nie ma biletu z jednego powodu. Jakby wszyscy ładnie płacili to nie byłoby aż tak wysokich podwyżek z roku na rok i likwidowania nierentownych połączeń w takiej skali. Koniec końców gapowicz nie oszukuje państwa i systemu tylko mnie. Bo ja i pani grażyna się w sumie zrzucamy na jego przejazd, a i tak co roku mamy coraz drożej i gorzej. U mnie w mieście ceny
  • Odpowiedz