Wpis z mikrobloga

  • 1
@Oskarek89 no co ty, żadna tam nie jest pusta. Jeśli jakaś się kończy a mi smakowała to kupuje kolejną, jeśli nie podeszła to kupuje na jej miejsce inną.
  • Odpowiedz
  • 1
@martinosv

@unstyle
Green labela z podanym wiekiem nie jest już produkowany, teraz produkowany jest inny Green label bez podanego wieku (ale to zupełnie co innego)a tamten ze jest go coraz mniej zyskuje na wartości :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Bajo121: pewnie Cię to zdziwi ale jakieś 90% alkoholi starzonych w beczkach jest dobarwiana karmelem spożywczym, który w tak małych ilosciach jest niewyczuwalny w smaku a zmienia jedynie kolor. Wynika to z tego, ze nie istnieją 2 identyczne beczki z taką samą zawartoscią garbnikow i identycznie wypalone, w których identycznie zadziałał burbon a potem szkocka. Jako, ze w przemyśle alkoholowym w większości przypadków najważniejsza jest powtarzalnosc to dodawanie karmelu spożywczego
  • Odpowiedz
@PrawdaWasWyzwoli: Po co te beznadziejne zasady? Każdy ma prawo pić whisky tak jak lubi, bo alkohol pije się dla przyjemności. Nie ma jedynego słusznego sposobu podawania tego alkoholu, nawet jeżeli jest to single malt z najwyższej półki.

@fynek: Wszystko się zgadza, ale w tych "butelkach za parę tyś." powtarzalność (smaku, aromatu i koloru) uzyskuje się jedynie za pomocą kupażu.

chyba, ze jest to single cask/barrel
  • Odpowiedz
  • 0
@navyblue: napisałem, ze nie we wszystkich ale z tego co wiem to ta technika jest poeszechna nawet właśnie w tych drogich tym bardziej jeśli chodzi o duże destylarnie. Oczywiście, ze zdarzają jedynie kupazowane ale nie zdziwilbym się jakby single caski też były dobarwiane bo z tego co słyszałem różnica w kolorze potrafi być bardzo znacząca.
  • Odpowiedz