Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki chce kupić ałtko. Lanos Pali już 2-3l oleju na 1k km ( ͡ ͜ʖ ͡). Nie chce przekroczyć 15k na sam samochód. Ma być rozmiarów co najmniej Lanosa. 4/5 drzwi, silnik najlepiej PB+LPG i mocniejszy bo dużo trasy uprawiam (500-700 km miesięcznie) drugie tyle miasto.
Obecnie mam na oku:
Citroen C5 II (najlepiej 2.0 HDI)
Saab 9-3
Volvo S60 z jakimś 2.4 140/170/200 KM

Czy to jednak nie da rady i mam szukać Focusa, Fieste albo... Pande ( ͡º ͜ʖ͡º) będzie z 2010 albo lepiej ^^ Spalanie w mieście przewiduje do 16-18l LPG bez tragedii. Lanos 1.5 16V zjada 14-15l po mieście i szklankę oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólny zamysł jest taki żebym na trasie mógł spokojnie wyprzedzać itd. A po 4 godzinach trasy żebym wychodził z niego jak nowo narodzony. Dodatkowo skrzynia 6-tka mile widziana albo automat jak ma być trwały. Fajnie było by mieć 140-160 km/h na budziku i spokojnie rozmawiać, a nie przekrzykiwać się przy 130 na rollercoasterze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kupautozmikro #samochody #motoryzacja #saab #volvo #citroen
  • 30
Audi A3 1.8 moze byc z turbo na lpg ewentualnie A4 ten sam silnik ale tu juz wielowachacz choc nie sugerowalbym sie ze drozsze naprawy. Blacharka nie ruszona wczesniej sprawdza sie idealnie. Silnik tez jesli oleje filtry i reszta wymieniana regularnie to złoto. Polecam
@fotograf_warszawiak: Ile te Twoje 16-letnie Volvo ma przejechane? Ile w nie włożyłeś w ostatnich 5 latach eksploatacji? Takie auta i w tym wieku można kupować tylko od pasjonatów marki. Reszta to loteria, bo w Polsce panuje opinia, że do sprzedawanego auta można wsadzić byle gówno i absolutnie przed sprzedażą się nie inwestuje...
Sam szukam już trzeci miesiąc (i jestem świadom, że bez 20k PLN nie ma co podchodzić do auta tej
@ysqx: to zależy od rocznika i jak trafisz. Jeśli chodzi o S80 w okolicach 2000-2002 (98 i 99 polecam odrzucić z uwagi na spore różnice w osprzęcie) to za 12-14k można szukać dobrego egzemplarza. Przejrzałem 100% aukcji wyceniając swojego i najczęściej widzę 200k na liczniku i zdezelowane wnętrze. Nie wiem jak to się dzieje, ale u mnie przy 350k jest w znacznie lepszym stanie.
Najlepiej kupić samochód od kogoś kto nie
@UowcaTroli: w każdy samochód trzeba wkładać kasę jak się jeździ. Ja zrobiłem nim 70k a włożyłem całkiem sporo. Sam gaz 3.5k. Oprócz tego zrobiłem sporo rzeczy - żeby jeździć i spać spokojnie. Nikomu nie liczę tej kasy.
Teraz kupiłem Peugeota 508 z 2011 roku i w pierwszym miesiącu wydałem na niego tyle co na Volvo przez półtora roku.
A wracając do Volvo, to może robię błąd, ale zainwestowałem ostatnio całkiem sporo.
@fotograf_warszawiak: tak oglądam ceny części do tego i hmmm... jest w normie chyba odziwo. Rozrząd na Alledrogo za około 600-700 zł. Dwie rolki, pasek i coś tam... wydaje się to mało skomplikowany silnik. Nie to co w Saabach na łańcuchu, tam jest jakiś kosmos jak zobaczyłem jak wygląda rozrząd.
I jezu... z Lanosa 1,5 100hp przesiądź się do Volvo S80 2,8 270hp :D Ile wytrzymują tarcze i klocki, elementy gumowe zawieszenia
@Alchemik88: rozrząd kosztował mnie koło 600 zł za graty + 450 robota. Pompa musi być z metalowym wirnikiem. Tarcze i klocki z przodu wymieniłem w tym roku po raz pierwszy, więc 70k spokojnie. Założyłem tarcze Febi i klocki TRW, więc pewnie też wytrzymają sporo.
Ogólnie S80 nie ma zbyt dużo udziwnień. Strona elektryki też jest ciekawa - jest osobna cewka na każdy cylinder. Po zakupie wymieniłem jedną a po założeniu gazu
@fotograf_warszawiak: W Lublinie szału z tym nie ma... Zobaczymy czy uda mi się zmienić robotę to powinno być +1k do wypłaty.
Czas spać... musze się pomyśleć nad Twoją opcją...
Jak wygląda trwałość automatu? ma 5 czy 6 biegów? Co ile tam się olej wymienia i ile go tam wchodzi.
" Prezentowany samochód posiada prawie maksymalne wyposażenie" czego tam nie ma?
@Alchemik88: automat ma 4 biegi. Na pierwszym jedzie 80, na drugim 130, trzecim ponad 200, czwartym powinien 250 - nie testowałem. Nie ma zaleceń co do wymiany oleju, ja wymieniałem bo uszczelniałem miskę. W moim egzemplarzu jest Performance Audio. Mogło być Premium Audio różniące się tylko głośnikami z kewlarowym zawieszeniem. Wzmacniacz i radio takie same. Była też opcja Executive z osobnymi fotelami z tyłu ( ͡° ͜ʖ ͡°