Wpis z mikrobloga

Ciekawa sprawa...

Pamiętacie znalezisko: Czy w polskich szkołach uczyć cyfr... arabskich? Kilka dni temu film ten wzbudził na Wykopie ogromne zainteresowanie, ale też i oburzenie, a w komentarzach pojawiły się obraźliwe opinie na temat osób, które pokazane zostały w nagraniu.

Ale czy słusznie? Przypominam o znalezisku ponieważ pojawił się w nim komentarz osoby, która brała udział w nagraniu. Informacje przedstawione w tym komentarzu są na tyle ciekawe, że warto jest je tutaj nagłośnić.

Zauważcie, że w nagraniu pierwsza osoba rzeczywiście powtarza pytanie o cyfrach arabskich. W przypadku kolejnych osób trudno jednoznacznie stwierdzić na jakie pytanie udzielają oni odpowiedzi. Z kolei pan z 1:04 w swojej odpowiedzi nawiązuje do nauki języków (!!!), a nie cyfr. Czy zatem wszyscy odpowiadający otrzymali to samo pytanie? A może autor filmu rzeczywiście dopuścił się tutaj manipulacji?

Jestem ciekawa co autor nagrania ma do powiedzenia w tej sprawie.

_________________

Edit1:
09.08.2016: Autor nagrania publikuje cały materiał, który rozwiewa wszelkie wątpliwości

Edit2:
09.08.2016: Odpowiedź uczestnika nagrania na publikację dzisiejszego filmu

#afera #manipulacje #polskiyoutube #wykopjuzwie #aswykopu
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a__s: No to jest o tyle ciekawe że dla mnie np. to oczywiste że są cyfry arabskie i cyfry rzymskie, uczono mnie o tym już w podstawówce o ile nie w zerówce jeszcze i co jakiś czas w życiu się to powtarza (ostatnio na studiach np.).

To niekoniecznie musiało być łatwe aby znaleźć tylu młodych ludzi, którzy o tym nie wiedzą, więc niewykluczone że dopuszczono się manipulacji.
  • Odpowiedz
@-PPP-: Ja poniekąd wierzę, że ktoś początkowo mógłby udzielić takiej odpowiedzi - wiadomo, jest kamera, jest stres... Ale podejrzewam, że większość osób po prostu by się zaraz ocknęła i poprawiła. Bardzo nie lubię jeśli za sprawą takich manipulacji wmawia się nam jakim to głupim społeczeństwem jesteśmy. To nie w porządku.
  • Odpowiedz
@a__s: obejrzyj filmik teraz, zobacz ile twarzy jest tam już zamazanych ;-) Gościu co to nagrywa i upublicznia ewidentnie ściemnia.
  • Odpowiedz
@a__s: pytanie było jeszcze skonstruowane tak żeby wykorzystać tematy na czasie "unia europejska nakazuje" no to przecież wiadomo że u Polaka znaczek stopu w głowie się pojawia jak słyszy unia+kazać+araby
Możliwe ze sam bym się nabrał
  • Odpowiedz