Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,
chce sobie obecnie kupić pierwszy telefon z androidem, i na chwilę obecną waham się między huawei p9 lite, a samsung a5(2016). Którego moglibyście polecić?
Huawei:
+dioda powiadomień
+obudowa w miarę wytrzymała
+dwie diody doświetlające
+3mp więcej w aparacie z przodu
+"pseudo dual sim"
+aparat na płasko

-czytnik linii z tyłu
-brak fizycznych przycisków
-długie ładowanie (3h)

Samsung:
+czytnik z przodu
+fizyczne przyciski
+szybkie ładowanie
+serwis mam praktycznie obok mnie, więc nie muszę nigdzie wysyłać
+lepszy wyświetlacz

-obudowa z szkła
-brak diody powiadomień
-wystający lekko aparat

Czy jest w stanie się ktoś wypowiedzieć? Ma ktoś w/w model, i może powiedzieć jak działa? Czy jest zadowolony? Jak plecki z szkła w samsungu? Jak sprawdzają sie ekranowe przyciski w huawei?

Wołam #android, #bojowkaandroid, #samsung, #huawei

Który telefon polecasz?

  • Huawei P9 lite 73.9% (17)
  • Samsung A5 (2016) 26.1% (6)

Oddanych głosów: 23

  • 24
  • Odpowiedz
@Jurigag: Niestety, nie chcę sprowadzać i bawić się z softem, trochę o tym czytałem, ale i tak zbyt małe doświadczenie. Pierwszy telefon na androidzie, to jak pierwszy komputer - nie chcesz zbytnio ingerować na początku, pewnie kolejny będzie chinczyk i pełna zabawa z softem.

@wysuszony: Mówisz? A jak z przyciskami ekranowymi? Mam obecnie lumie 735 i tak nie bardzo mi się one widzą... ;/

@vegaushp: oglądałem, nawet na żywo,
  • Odpowiedz
@lubiekrem: Zastanawiałeś się nad Moto G4 Plus? Budżetowiec z dobrą specyfikacją i czytnikiem z przodu. Wbrew pozorom czytnik z tyłu jest o wiele wygodniejszy. Cenowo się mieści jeszcze Nexus 5X. Jeśli miałbym brać z tych dwóch podanych wcześniej, to wziąłbym P9 Lite. Przez jakiś czas używałem P9 i był całkiem ok.
  • Odpowiedz
Niestety, nie chcę sprowadzać i bawić się z softem, trochę o tym czytałem, ale i tak zbyt małe doświadczenie. Pierwszy telefon na androidzie, to jak pierwszy komputer - nie chcesz zbytnio ingerować na początku, pewnie kolejny będzie chinczyk i pełna zabawa z softem.


@lubiekrem: a co to za problem kupić na ibuygou ? kurierem w kilka dni masz, zabawy z softem nie ma praktycznie żadnej
  • Odpowiedz
@lubiekrem: mam p9 lite już jakiś czas i jestem w sumie zadowolony, szczególnie z baterii, która potrafi wytrzymać nawet w okolicach 7 godzin włączonego ekranu na wifi, a 5 z hakiem na lte (przy moim używaniu). Wykonanie telefonu jest fajne, czytnik linii papilarnych na tyle to moim zdaniem plus, bo może pracować jak lekko upośledzony gładzik w laptopie (przerzucanie zdjęć, czy ściąganie belki powiadomień). Sam czytnik linii działa zaskakująco dobrze i
  • Odpowiedz
@lubiekrem: mam p9 lite od miesiąca i sobie chwalę. Czytnik linii papilarnych z tyłu jest wygodny i ergonomicznie położony, tak że palcem wskazującym czy też "fuckersem" bez problemu odblokujesz telefon i zsuniesz nim belkę powiadomień oraz przeglądniesz galerię. Co do ładowania, to 3h jest lekką przesadą. Do 2h naładujesz spokojnie. Z wad, to brak żyroskopu i aluminiowe boki, które łatwo łapią zarysowania i wgniotki. Ale telefon bardzo udany i moim zdaniem
  • Odpowiedz
@spamkiller: @piotreek88:
Jak przyciski ekranowe się sprawdzają?
Jak aparat?
Brak żyroskopu, czyli nie działa autoobracanie ekranu, i te wszystkie funkcje sterowania pozycją telefonu w grach? Czy może ma to wpływ na coś innego?
Z aplikacji sportowych bardziej interesowałby mnie jakiś krokomierz, kalkulathor aktywności, rozumiem, że jakiś zamiennik do shealt jest (słyszałem, że nie działa w pełni na innych telefonach niż samsungi).
  • Odpowiedz
@lubiekrem: autoobracanie ekranu jest, zapewne po magnetometrze. Krokomierz jest wbudowany w aplikacji huaweia. Przyciski ekranowe działają ok, nie wiem czego tu się obawiać (więcej miejsca na ekran Full HD). Aparat robi bardzo ładne zdjęcia (ale Carl Zeiss z Lumii bije wszystkie inne na łeb).
  • Odpowiedz
@JuriStropkov: @piotreek88: @spamkiller:
Mirki, też się zastanawiam nad tymi dwoma. Nie wkurzają was te ekranowe przyciski? Niby macie 5,2 cala, ale podczas przeglądania internetu, etc, macie mniej ekranu do wyświetlania treści.
Dodatkowo jak to jest bez żyroskopu? Na co wpływa brak żyroskopu?
Jak zdjęcia?
  • Odpowiedz
@qwedsa wcześniej miałem Moto g 2014 i też były ekranowe i miałem takie same obawy, ale je polubiłem nawet. Zawsze można zrobić root i zmniejszyć te przyciski.
Żyroskop pozwala oglądać video na Youtube w 360 stopni, poprzez poruszanie telefonem, tutaj to robisz palcem, tak samo zapomnij o okularach do rozszerzonej rzeczywistości. Ja nie gram i brak żyroskopu mi nie przeszkadza. Zdjęcia masz wyżej, ale przepuszczone przez aplikację wykopu, więc nie wiem, czy
  • Odpowiedz