@toporek1234: ci "jaśnie panowie piłkarze" kończą sezon w maju/na początku czerwca. Zawsze kiedy jest olimpiada to wypada chociażby Euro, w tym roku tez Copa America. Oba turnieje zaczynaja sie gdzies w czerwcu. Po tym maja z tydzień, dwa wolnego i przygotowują sie do sezonu który rozpoczyna sie przeważnie juz w lipcu/sierpniu. Gdzie ty byś chciał poważnych zawodników wsadzić na Olimpiadę? Dla części z nich sezon sie juz zaczął (jak eliminacje Ligi
@toporek1234: po pierwsze - porównujesz 2 inne sporty. W NBA w sezonie grają ponad 80 meczów. W trakcie meczu zawodnicy odpoczywają i wchodzą (są zmiany powrotne) + mają jeszcze dłuższą przerwę miedzy 2 a 3 kwarta. Do tego łącznie grają 4x10 min albo 4x12 min (NBA) co daje łącznie 40 albo 48 minut meczu. W piłce nożnej tyle trwa co najwyżej 1 połowa. W dodatku jak mówiłem - nie ma zmian