Wpis z mikrobloga

@blekitny_orzel: jaki wszechświat? Uroiłeś sobie istnienie wszechświata i poparłeś je zaburzoną logiką.
schizofrenik ma tak pełny obraz świata jak Ty swojego. Skąd wiesz że nie masz schizofrenii i świat jest taki jaki Ci się wydaje? Skąd psychiatra ma pewność że to nie on jest szalony? skoro nie widzisz nic a jedynie budujesz wizję świata na podstawie sygnałów dochodzących z oczu skąd wiesz że jest taki jaki go widzisz? Skąd wiesz że
@ImperiumCienia: Słuchaj, ja też nie wiem wiele na temat wszechświata ale wiem na jego temat wystarczająco dużo by znać swoje miejsce.
@schizotypowycynik: A skąd wiesz że ty nie masz schizofrenii? Wiesz co pójdźmy dalej: skąd wiesz, że wszyscy wokól ciebie nie mają schizofrenii? Skąd wiesz że twoi bliski, twoi nauczyciele to nie psychopatyczne monstra pragnące twojego cierpienia? Skąd to wiesz kolego? Widocznie dużo wiesz skoro kwestionujesz moje argumenty na zasadzie
@blekitny_orzel: życie tu i teraz oznacza życie z otwartymi oczami, obserwowanie, chłonięcie wszystkiego dookoła. oczywiście nie oznacza to, że masz zanegować przeszłość albo nie martwić się o przyszłość. nie wiem, może idź na spacer teraz (w tej chwili), pooglądaj te uliczki ciemne, księżyc gnuj może się wyłoni, nie wiem stary naprawdę. musisz to poczuć. ale to na pewno lepsza opcja niż załamywanie się i patrzenie na siebie jako na ziarenko piasku
@Pai_Mei: haha super terminy, bardzo naukowe "chłonięcie wszystkiego dookoła"! Wczoraj po godz. 12:00 naukowcy ogłosili, że "chłonięcie wszystiego dookoła" daje duże benefity, ludzie wszystkich krajów chłoną wszystko dookoła, prawdziwa sensacja dzisiaj każdy chłonie wszystko dookoła, dziękuję za uwagę.
@blekitny_orzel: spłyciłeś moją wypowiedź że bardziej się nie da. Schizofrenia to jeden z przykładów, drugi to funkcjonowanie sfery poznawczej.
ja wiem że nie mam schizofrenii bo mi lekarz powiedział. Ale skąd wiem że w ogóle świat z tym lekarzem istnieje? Bo pamiętam? Ale moja wiara w pamięć jest równie niezachwiana jak wiara paranoika w urojenia.