Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, przepraszam za spam pod tagiem #krakow, ale pilnie poszukuje mieszkania do max ok. 1400zł (ze wszystkim), najlepiej okolice Ronda Czyżyńskiego/Kocmyrzowskiego, ew. bdb dojazd tramwajem (~15 min) do wspomnianych lokacji.

PS.: W ciągu mojego 6-letniego mieszkania w Krakowie po raz 3 szukam lokalu i powiem Wam że za każdym razem Janusze Biznesu z gumtree itp. to jest niezły rak; widnieje cena 1300 zł, po czym na samym dole w opisie +300 czynsz +100 prąd +50 internet +100 gaz, +100 noc z żoną, karta witaj, karta żegnaj, s--------j. Przez takie opisy nie da się wyszukiwać ogłoszeń wg podanych cen. Idź pan w c--j.

Pomijam fakt, że człowiek traci godziny na szukanie mieszkań w tych serwisach a jak się trafi mieszkanie z agencji to płacę prowizję ja - jako osoba która marnowała swój czas, a nie właściciel który nawet nie musiał maila napisać, bo agencje same wydzwaniają.

#krakow #mieszkaniadowynajecia trochę #gorzkiezale
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grzegoor: Naprawdę nie masz większych problemów?
Wszyscy podaję kwotę odstępnego, tyle lat i się nie nauczyłeś?. Jak masz 1400 to szukaj do 1000 -1100. Agencje też się nie ukrywają że możesz po prostu ominąć ich ogłoszenia (Ba! możesz nawet filtrować ogłoszenia) Jak dla ciebie szukanie ogłoszeń to strata czasu to zadzwoń do jednej czy drugiej agencji i dostaniesz pierdyliard ogłoszeń w okolicach Ronda Czyżyńskiego/Kocmyrzowskiego za piedyliard złotych.

Trzeci raz szukasz
  • Odpowiedz
@ipkis123: Jak szukałem pierwszy raz 6 lat temu to podawali w większości kwotę za całość. Problem jest taki, że czynsze masz zróżnicowane od 200 do 400 zł i wystarczy że zawyżysz/zaniżysz filtrowanie wyników o stówę i dostaniesz ~500 więcej/mniej wyników - weź to przekop teraz, albo przeocz jakieś ogłoszenie.

Po 2. poszukiwania nowego lokalu wypadło mi nagle, bo różowy dostał pracę 20km na północ od Krakowa i w okolicach tych rond ma przesiadki na busa. Tu gdzie mieszkam teraz jest super, ale dojazdy 1,5h-2h w szczycie nie są wielką frajdą.

Po 3. myślisz że agencje skąd mają lokale jak nie z tych samych portali (gumtree, gratka, otodom, olx, tablica, ogłoszenia lokalne) na których ja szukam + te które mają w swojej ofercie (co też możesz sprawdzić korzystając z ww. portali bo sami się tam ogłaszają). Ból d--y mam o to, że to ja poświęcam swój czas i uważam (naiwnie) że prowizję powinien płacić ten któremu się nie chce szukać lokatorów i wynajmuje do tego
  • Odpowiedz
Jak szukałem pierwszy raz 6 lat temu to podawali w większości kwotę za całość.

@grzegoor: Od wielu lat jest inaczej

Problem jest taki, że czynsze masz zróżnicowane od 200 do 400 zł i wystarczy że zawyżysz/zaniżysz filtrowanie wyników o stówę i dostaniesz ~500 więcej/mniej wyników - weź to przekop teraz, albo przeocz jakieś ogłoszenie.

@grzegoor: jak nie masz czasu szukać to daj spokój, ja poznawałem mieszkania
  • Odpowiedz