Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poszedłem ostatnio do spowiedzi, bo mam być świadkiem na ślubie znajomych, a od niedawna mieszkam ze swoją narzeczoną w mieszkaniu które wynajmuje. Od ostatnich spowiedzi nic się nie zmieniło, seksów nie przybyło, a nawet jest ich mniej bo wyjeżdżam często i po kilka dni mnie nie ma. Oczywiście rozgrzeszenia nie dostałem, co mnie zdziwiło, bo wiem że księżom nie podoba się wspólne mieszkanie ale nie wiedziałem że to aż takich dla nich problem. małopolska, mniejsze miasto. Do tego oczywiście litania o rozpuście, degradacji wartości człowieka i takie tam.
P---------m się mocno, siedziałem w ławce, ale po chwili zrobiłem test i podszedłem do tego samego księdza jeszcze raz i powiedziałem że ostatnio uderzyłem żonę podczas kłótni. Stary to nawet nie poznał że to ten sam głos. Popieprzył dwa zdania o zgodzie w małżeństwie, pokuta i puk puk. Koniec, kolejna osoba.
I tak sobie myślę, o co tutaj chodzi? Czy wszędzie mają takie standardy? Czy jak pojadę gdzieś do Warszawy, Poznania, czy gdzieś tam jeszcze to też to tak będzie wyglądało?
Śmiałem się z #ateizm czy #gimboateizm ale teraz się czuje jakbym dostał porządnego kopa i jedne wielkie #wtf w głowie mam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: yoouthanasia
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Poszedłem ostatnio do spowiedzi, bo...

źródło: comment_i7gfmZEtN952jRRfIpqJ0i3VRmgDBb3y.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P---------m się mocno, siedziałem w ławce, ale po chwili zrobiłem test i podszedłem do tego samego księdza jeszcze raz i powiedziałem że ostatnio uderzyłem żonę podczas kłótni. Stary to nawet nie poznał że to ten sam głos. Popieprzył dwa zdania o zgodzie w małżeństwie, pokuta i puk puk. Koniec, kolejna osoba.


@AnonimoweMirkoWyznania: to, że nie dostałeś rozgrzeszenia za wspólne mieszkanie to nic dziwnego. Rozgrzeszenie za pobicie żony jest dziwne,ale dopuszczalne.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od księdza, jeden Cie nie rozgrzeszy, drugi też nie, a trzeci już tak. Z jednej strony, łamiesz zasady swojej wiary więc nie dziw się, że ktoś jej przestrzega i nie daje Ci zjeść wafelka. Nie możesz mieć żalu o to. Przecież mówisz przy spowiedzi, że obiecujesz poprawę. A nie wmówisz mi, że po odejściu od konfesjonału chciałeś zabrać manatki z mieszkania i nie uprawiać seksu do ślubu.
  • Odpowiedz
Jak ją kochasz to dlaczego jej nie poślubisz i nie będziesz jej wierny do śmierci? BO JEJ NIE KOCHASZ TYLKO CHCESZ PORUCHAĆ A PÓŹNIEJ UCIEC JAK ZNAJDZIESZ LEPSZĄ. I to jest prawda o wszystkich tych związkach pozamałżeńskich śmiesznych xD


@ekstra_koles_xd:

No tak, bo jedynym warunkiem miłości to jest ślub kościelny
  • Odpowiedz
warunkiem jest żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynienie skrzywdzonym.


@saracenxc: Mało się znam na kościelnych naukach, więc pozwolę sobie zapytać: kto jest skrzywdzonym w przypadku mieszkania z dziewczyną i w jaki sposób mam mu zadośćuczynić?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gdy powstało moje osiedle na początku lat osiemdziesiątych zbudowano kaplicę, po czym proboszcz rozpoczął budowę kościoła. Zajęło mu to 25 lat, jego alkoholizm i zamiłowanie do hazardu było powszechnie znane, po śmierci jego imieniem nazwano ulicę w mieście. Gdy miałem być chrzestnym nie dał mi zaświadczenia, bo "nie widywał mnie w kościele", gdy siostra poszła po "pozwolenie" na wzięcie ślubu w innym kościele głośno nazwał ją "zdrajczynią". A gdy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i co, dotarło do ciebie OPie że nie warto się bawić w te gusła obliczone na trzymanie ludzi w ryzach przez ograniczanie ich naturalnych popędów, potrzeby bliskości i seksualności? dziś piątek więc mam nadzieje że mięsko nie było jedzone?
  • Odpowiedz
TrzeźwyNomad: Przed ślubem mieszkałam ze swoim wtedy jeszcze narzeczonym. Kiedy spowiadałam się w Polsce, zawsze padało pytanie czy mieszkamy razem i czy planujemy ślub. Kiedy spowiadałam się w Niemczech u niemieckiego księdza, to po wyznaniu, że uprawiam s--s przedmałżeński, ksiądz mi powiedział, że jeżeli to z miłości, to Bóg mi to wybaczy. W ogóle spowiedź w Niemczech bardziej mi się podoba. Nie ma tu wyliczanki i na koniec zaklepania, że się
  • Odpowiedz
brzmi jak typowa katolicka moralność. Kobieta nie ma dużo praw i można bić ją bez problemu, ale nie daj Boże kochać! Tragedia.


@zaqwsxdsa: Można ją kochać, ale nie trzeba uprawiać z nią seksu.
Problemem OPa jest tu brak postanowienia poprawy - nie zadeklarował, że przestanie grzeszyć, więc nie mógł dostać rozgrzeszenia. To takie trudne do zrozumienia?
  • Odpowiedz
@Darka89 pytanie za 100 punktów - od kiedy to świadek musi chodzić do spowiedzi przed slubem? Nikt tego nie wymaga i wszystko zależy od osoby, jak chce przeżywać uroczystość. Żaden ksiądz nie powie, że jest taki nakaz.
  • Odpowiedz