Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poszedłem ostatnio do spowiedzi, bo mam być świadkiem na ślubie znajomych, a od niedawna mieszkam ze swoją narzeczoną w mieszkaniu które wynajmuje. Od ostatnich spowiedzi nic się nie zmieniło, seksów nie przybyło, a nawet jest ich mniej bo wyjeżdżam często i po kilka dni mnie nie ma. Oczywiście rozgrzeszenia nie dostałem, co mnie zdziwiło, bo wiem że księżom nie podoba się wspólne mieszkanie ale nie wiedziałem że to aż takich dla nich problem. małopolska, mniejsze miasto. Do tego oczywiście litania o rozpuście, degradacji wartości człowieka i takie tam.
#!$%@?łem się mocno, siedziałem w ławce, ale po chwili zrobiłem test i podszedłem do tego samego księdza jeszcze raz i powiedziałem że ostatnio uderzyłem żonę podczas kłótni. Stary to nawet nie poznał że to ten sam głos. Popieprzył dwa zdania o zgodzie w małżeństwie, pokuta i puk puk. Koniec, kolejna osoba.
I tak sobie myślę, o co tutaj chodzi? Czy wszędzie mają takie standardy? Czy jak pojadę gdzieś do Warszawy, Poznania, czy gdzieś tam jeszcze to też to tak będzie wyglądało?
Śmiałem się z #ateizm czy #gimboateizm ale teraz się czuje jakbym dostał porządnego kopa i jedne wielkie #wtf w głowie mam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: yoouthanasia
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Poszedłem ostatnio do spowiedzi, bo...

źródło: comment_i7gfmZEtN952jRRfIpqJ0i3VRmgDBb3y.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
Nie daj się naciągnąć na bycie świadkiem. Ja się dałem namówić 10 lat temu i do teraz żałuję. Dziś nie wybiera się na świadka kolesia, którego lubisz, tylko takiego któremu chcesz najbardziej dopiec, żeby zazdrościł. Będziesz miał później fałszywych przymusowych znajomych na całe życie.


@ekstra_koles_xd: Cooo? Moim świadkiem był mój najlepszy przyjaciel. Wybrałem go na świadka, bo zna mnie doskonale, więc świetnie zorganizował kawalerski, a na ślubie mogłem na niego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeszcze jedna sprawa.

Założyłeś, że trzaśnięcie żony to większy grzech niż życie w niesakramentalnym związku i dlatego dziwi Cię to, że otrzymałeś rozgrzeszenie za pierwsze, a nie za drugie. Tak naprawdę nie otrzymałeś rozgrzeszenia, bo druga spowiedź była nieważna. Mało tego, jakbyś nawet kogoś zgwałcił, okradł, zabił albo podpalił mu dom, to też byś dostał rozgrzeszenie - warunkiem jest żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynienie skrzywdzonym. Większym
  • Odpowiedz
@ekstra_koles_xd: Grzechem śmiertelnym jest każdy czyn popełniony świadomie przeciw jakiemukolwiek z przykazań. Zabijesz muchę z premedytacją zabicia jej dla samego zabicia to też... !MASZ GRZECHA. :)
  • Odpowiedz
Ale! W Polsce nie można wziąć wyłącznie ślubu kościelnego, a jedynie ślub kościelny-konkordatowy, więc świadek w kościele musi spełniać wymogi polskiego prawa. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa świadków jako osoby pełnoletnie, no i musi być dwóch świadków.


@saracenxc: W Polsce można jak najbardziej wziąć wyłącznie ślub kościelny. Nie jest to szczególnie proste, ale możliwe.
Reguluje to "Instrukcja dla księży dotycząca małżeństw konkordatowych" z 15 listopada 1998 roku, która mówi "Jeżeli
  • Odpowiedz
Mła: Nie wiem czy to w jakiś sposób nie zależy od pozostałych wyznań. Moja mama i babcia miały taką sytuację przed moją komunią:
mama podczas spowiedzi wyznała, że żyje z mężczyzną bez ślubu, dostała pokutę, poszła do ławki pokutę odmówić. Podczas gdy mama się modliła do spowiedzi przystąpiła babcia. Szast prast i było po spowiedzi. Poczekała chwilkę, aż moja mama skończy odmawiać modlitwę i razem poszły do domu. W domu babcia przystąpiła do odmawiania pokuty. Mija godzinka, a babcia dalej się modli. Nie wiem po jakim czasie skończyła, ale trochę to potrwało. Mama zaintrygowana zapytała babcię:
-Mamo, coś ty tak nagrzeszyła, że dłuższą pokutę miałaś? Tatę kantem puściłaś, czy co?
Na co babcia odpowiedziała:
-Nie córuś, jadłam mięso w piątek
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: swiat jest w #!$%@? skomplikowany ludzie w wielu miejschach na ziemi giną w głupi sposób wszelakie morderstwa bestialstwa oszustwa zdrady itp ale #!$%@? anon pójdzie do piekła bo mieszka z anonką mimo iż są dobrymi ludźmi i traktują drugiego człowieka jak samego siebie, jak bóg przykazał, nie ogarniam kleru zwłaszcza że sami często ruchają gospodynie mają lewe dzieci, piją itp,
  • Odpowiedz