Wpis z mikrobloga

@Volki: Wszystko trzeba sprawdzić. Większość z nas kupuje różne rzeczy na fakturę dla pracodawcy i trzeba wiedzieć o takich sztuczkach.

Jakbym się nie dowiedział to odpowiedziałbyś, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności. Nie wiedzieć źle, pytać też źle :-)
@GeraltRedhammer: co do umowy sprzedazy to nie masz racji, bo kupujac cos przez internet zawiersza umowe sprzedazy na odleglosc. co do rekojmi, to art 558 kodeksu cywilnego, zgodnie z ktorym mozna ja wylaczyc, chyba ze mowimy o umowie z konsumentem. takie wylaczenie bedzie bezskuteczne, jedynie jezeli udowodnisz, ze sprzedawca zatail wady rzeczy.
@tomash-pl:
Kolego, firma nie stoi ponad prawem, zajmowałem się reklamacjami przed długi czas. Tak, rzecznik odpowie na takie pytania, nawet jeśli sprawa nie dotyczy de facto konsumenta, tylko firmy, wystarczy zadzwonic i uzyskasz odpowiedz. Myśl.
@Dimetyloamina: firma nigdy nie jest konsumentem. Kodeks cywilny jasno określa, kto jest konsumentem:

Art. 22^1. Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową

http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=882F8EFF789B31777CD372878FF790A9?id=WDU20160000380&type=3

Co do Twojej porady, dzwoniłem i chodziłem, a także składałem pisma do RPK i PRPK i odpowiedź była jasna i konkretna: nie udzielamy porad niezwiązanych ze sprzedażą konsumencką.
@trapped: @tomash-pl:
Nie rozumiemy się.

Niezależnie od tego, czy kupuje osoba fizyczna czy przedsiębiorca, produkt musi być zgodny z opisem i spełniać zadanie do którego został przeznaczony ego - jeśli kupiłeś pralkę i okazało się, że pralka nie działa(nie spełnia zadania do którego została przeznaczona), to nie ma najmniejszego znaczenia, czy jest FVAT, czy PAR.
Tutaj nie ma żadnego "regulaminu wewnętrznego" , sprzęt nie jest sprawny. Inaczej jeśli sprzęt działał
@Dimetyloamina: wylaczenie rekojmi wylacza odpowiedzialnosc sprzedawcy za wady rzeczy, niezgodnosc z opisem, czy niespelnianie zadania, to zgodnie z 556 kc wady rzeczy. i tak, x-kom powoluje sie na regulamin wewnetrzny, ale zgodny z kc. podsumowujac, sprzedawca nie jest odpowiedzialny, tylko ewntualnie producent na podstawie gwarancji. x-kom przeslal sprzet do producenta na podstawie gwarancji. pytanie OP nie bylo o gwarancje, tylko rekojmie, ktora zgodnie z prawem zostala wylaczona.
@Dimetyloamina: ale co mam sprawdzić? Czy jak zapytam "Czy jeśli kupię produkt na FVAT, to będę mógł ....." to mi coś powiedzą? Pewnie powiedzą, bo - dla Twojej informacji - osoba fizyczna, będąca konsumentem, też może otrzymać fakturę VAT i w tym wypadku typ dokumentu księgowego nic nie zmienia.

EOT z mojej strony, bo widzę, ze Cię nie przekonam, a Ty zamierzasz trwać w swoim błędnym przekonaniu.