Wpis z mikrobloga

Kupilem sobie #bmw #e65 . #prawilnebmw , bo z v8. Brakuje tylko #lpg do szczescia. ( )

#!$%@? okrutnie, ale mam proble z czyms innym. Auto jest delikatnie uszkodzone prawa strona. Slizgnal sie po nim jakis fiacik. Ogladalem je juz jakis czas temu i jezdzilem i bylo ok. Ale nie mozna bylo kupic, bo rzeczoznawca i ubezpieczenie. Niedawno ubezpiecznie zostalo wyplacone i auto mozna bylo pozyskac. To pozyskalem, ale po miesiacu stania na desce swieci sie istna choinka. Bledy wszystkiego ABS, Skrzyni, samopoziomowania itd.. Doslowanie wszystkiego. Zamiana i naladowanie aku nie pomaga. Pod kompa BMW nie bylo jeszcze podlaczane.
Gdzies tam slyszalem, ze trzeba cos zaprogramac. Ktos ? Cos ?

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 21
@bigger: z takich rad bez podpinania kompa to:
sprawdź bezpieczniki,
sprawdz kable,
podłącz do kompa,
podłącz do kompa,


Przyczyn może być wiele, może faktycznie są błędy i trzeb np. zatankować albo puścić ręczny, możliwe że wyłączyć światła drogowe, a może silnik ma mało oleju, kostka od poduszek powietrznych odpięta, skończyły się hamulce i świeci ABS, przerwane kable.
@johnq: Mam forda 3,2 - ile spali? Wszystko ile wlejesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A amerykańskie 5,7 to w ogóle perpetuum mobile. Jak nie wylaczysz silnika przy tankowaniu to nigdy nie przestaniesz tankować ( ͡ ͜ʖ ͡)
@johnq: @ImeNs: MI z zewnatrz przedlifty sie podobaja. W srodku gorzej, ale jakosc wykonania i ergonomia jest wzorowa.
No i nadrabia wyposazeniem. Nie jest absolutnie pelne, ale fotele z masazem, dociagane drzwi, telefony, telewizory, elektryczne , rolety, lodowki td.. Robi robote.

w trasie na autostradzie nie moglem go swoja e60 dogonic. Przy 200km/h jest cisza i spokoj,
@ImeNs: Podobno nie sa awaryjne. Silniki maja opinie trwalych przy zalozeniu, ze jakis tam termostat czy tempreatury sie bedzie pilnowac.

Mechanik wlasnie dzwonil i podobno z grubsza opanowane. Zalozyli jakies duze i pelne aku. Zakodowali (!) go i wiekszosc funkcji wrocila od reki. Trzeba dokodowac dociaganie klapy i cos tam jeszcze, ale to interfejs bmw potrzebny.
@bigger: wiesz, nie miałem na myśli silnika, a raczej elektryki która siedzi w tym aucie. Rozmawiałem kiedyś o tym nawet z moim mechanikiem, bo widziałem że stała taka beemka u niego na placu. I mówił że jak pojawi się jeden błąd na desce to znaczy że zaraz pojawią się jeszcze 2 lub 3 inne. Ale to piszę tylko to co mi powiedział, bo sam niestety nie miałem okazji nawet przejechać się
@ImeNs: Ja akurat tym nie bede prawdopodobnie jezdzil, bo wypadaloby zalozyc #lpg przy kilometrach , ktore ostatnio robie, a mi sie za szybko nudza auta.
Na to juz chyba zreszta mam klienta.

To mysle nie bedzie jakis bardzo drogi w utrzymaniu woz. A mam spore doswiadczenie w tym.
Krolem absolutnego #!$%@? jest #jaguar #x350 z 4.2 tam wszystko kosztuje krocie, czesci sa niedostepne, ASO absurdalnie drogie a samo auto przekombinowane.

Przegladam