Wpis z mikrobloga

Zmiana dotychczasowego dostawcy usługi roweru miejskiego - BIKEU na nextbike nie jest moim zdaniem zbyt dobrze zaplanowana. Nie każdy śledzi informacje lokalne, czyta onet, czy ogląda telewizje - zwłaszcza lokalną.

Na stronie internetowej http://bikes-srm.pl znajdziemy lakoniczną informację o przerwie technicznej

Przerwa techniczna.

aktualizacja systemu informatycznego

Przepraszamy za utrudnienia

Zespół Bike
S

Na samych stacjach również nie znajdziemy żadnej informacji o tym, że trwa przerwa w świadczeniu usług - zarówno na tych starych, jak i nowych.

Ot po prostu stacje puste - rano jak zwykle planowałem wypożyczyć rower i pojechać do pracy - bezskutecznie, stacja przy ul. Piastów/Szwoleżerów pusta, to samo na placu kościuszki i bramie portowej - ale zdarza się przecież.
Po wyjściu z pracy - zdumienie - znowu brak przy bramie portowej - ale to nic dziwnego, często tam nie było. Brak również przy książnicy, no to idziemy w pobliżu zamku książąt pomorskich jest stacja - pusta. Koło PZU pusta. Na placu rodła pusta. Coś jest nie tak... Dzwonię na infolinie - oczywiście na IVR żadnej informacji, bo po co. Dopiero znudzony konsultant (bo pewnie odpowiada już kolejnemu w tej sprawie) wyjaśnia, że 3 dni będzie nieczynne.

A wystarczyło dać jasny komunikat na stronie (na której chciałem sprawdzić gdzie wolny rower), albo głupią kartkę papieru A4 przyczepić na stacjach (koszt ok. 1,50 zł na wszystkich stacjach).

Tak więc, w razie jakby ktoś nie wiedział, bo jak ja lokalnych informacji nie czytam na bieżąco i telewizji nie ogląda - system nie będzie działać przez 3 dni (przerwa w środku tygodnia - brawo).

PS. Nowe stacje fajne - znacznie lepiej oznakowane, ale oglądając jedną przy ul. Arkońskiej (wybrałem się tam dziś po odebranie dostępu do ZIP-u), odnoszę wrażenie, że na nowych stacjach, będzie znacznie mniej miejsc i rowerów. Mylne wrażenie?

Jednocześnie, jestem dość rozczarowany, że stawiając sporo nowych stacji, całkowicie zapomniano o Pomorzanach, na których nadal nie będzie żadnej stacji (przy cmentarzu to bowiem już w zasadzie zarówno Pomorzany jak i Gumieńce). Aż dziw bierze, że nie postawiono stacji przy pętli tramwajowej - no, ale pewnie były ku temu powodu. Choć po co stawiać przy cmentarzu to ja nadal niezbyt rozumiem...
#rowerowyszczecin #szczecin #nextbike
  • 15
@Clear bo po co informować, Szczecin jak zawsze zaskakuje. Będzie ciaśniej na nowych stacjach, ale pewnie zaoferowali lepszą cenę. I chyba będzie drożej aniżeli wcześniej, czy się mylę?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: A w którym miejscu obwiniam miasto - napisałem, że się dziwie, że pominięto to miejsce, bo wydaje się ono naturalnym, i idealnym do postawienia stacji (z uwagi na to, że umożliwia szybkie przemieszczenie się w kierunku dworca, punktu zlokalizowanego na Piastów, jak i Cukrowej/Redy - jeśli tam będą nowe stacje). Nie wiem na jakiej podstawie decyduje się o nowych miejscach. Jestem tylko rozczarowany - nie wykluczam, że mieszkańcom mojego osiedla
@tomcio931: Mam nadzieję, że nie.
Pierwsze 20 minut pozostanie za darmo - to pewne. Sądząc po cenach w innych miastach, pierwsza godzina też raczej za 1 zł. Być może zdrożeje wypożyczenie roweru na dluższy czas - ale głównym celem roweru miejskiego jest jako alternatywa dla samochodu i transportu miejskiego, więc w tej kwestii podwyzek nie powinno być.
@Clear: Głosowałeś? Brałeś udział w konsultacjach? Nie? No to się nie dziw. Ja sobie przestawiłem stację o ponad 100 metrów by mieć bliżej klatki. I sam głosowałem o to by rozszerzyć bike s na prawobrzeże.

Najlepiej mieć pretensję, po fakcie, ale jak jest czas na reakcję to każdy ma w piździe i potem HURR DURR czemu on ma a ja nie. Możesz obwiniać w sumie tylko siebie.
@Clear: ja to w ogóle płaczę, że Nextbike to przejął. Używałem ich we Wrocławiu i to jest #!$%@? dramat. Nie rozumiem jak pozwolili na to, że obca firma wygrała przetarg i jeszcze w dodatku narzuca swoje standardy.
@Clear: byla informacja wyslana na telefon smsem... No chyba ze nie masz swojego konta, i używasz cudzego, to do kogo pretensje jak nie jestes klientem. Pozatym info na fb, regionalnych portalach, w ogole mi Cie nie żal.
@moporzysta: też nie dostałem żadnego powiadomienia, a kody przychodzą normalnie :/może bym się dowiedział z ich fanpage'a, ale odlajkowałem już jakiś czas temu - udostępniali tam mnóstwo śmieci nie związanych z samym rowerem miejskim -.-
@Clear: Można wjeżdzać. Byłeś kiedyś pozwiedzać Cmentarz Centralny? Popatrzeć na roślinność i rzeźby? Jest piękny na tyle, że lubię po nim spacerować, a i rowerem też z chęcia podjadę. Ja na szczęscie wszystkie groby mam obok siebie, ale napewno są ludzie co muszą przejść cały cmentarz, a to nie lada wyzwanie - wolałabym wtedy podjechać rowerem :-)