Wpis z mikrobloga

@Norwag93: @szcz33pan: Nie zrozumieliśmy się, mój post był wyrazem mojej niechęci do analizy technicznej. Widzę ją jako: "skoro rośnie, to będzie rosło, ale kiedyś spadnie", trochę jak rzut monetą. Czasami pozwala dopatrzeć się co się dzieje na rynku, ale bardzo rzadko poprawnie przewiduje przyszłość.

Jeśli ktoś dał mi plusa, bo spodziewał się, że jestem ekspertem i faktycznie im narysuję kilka linii za pomocą których będą mogli inwestować, to proszę niech
Czasami pozwala dopatrzeć się co się dzieje na rynku, ale bardzo rzadko poprawnie przewiduje przyszłość.


@Ancro: AT nie polega na przewidywaniu przyszłości.

@szcz33pan: jak chcesz zarabiać w długim terminie to nie pytaj się innych o zdanie. Powinieneś wiedzieć kiedy wejść i wyjść jeszcze zanim otworzysz pozycję.
Mogę Ci tu narysować przynajmniej 5 innych linii,

Nie zrozumieliśmy się, mój post był wyrazem mojej niechęci do analizy technicznej.

@Ancro: Ja dokładnie wiedziałem, że nic nie pokażesz, po prostu hejt dla hejtu.
Ja w tradingu uważam, że wszystko co daje przewagę (chociażby psychiczną dla Ciebie) jest dobre. Kiedyś czytałem o gościu, który grał na Forex Long/Short w zależności od tego czy deskę od kibla miał opuszczoną czy podniesioną. Każdy ma
@Norwag93: W takim razie ja nie rozumiem. Rozwiń myśl bo ewidentnie inaczej rozumiemy cel AT.

Wiki: "zbiór technik mających na celu prognozę przyszłych cen (kursów)"

@szcz33pan: Tak, to co teraz napisałeś wydaje się zgadzać z moim podejściem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Ancro: Profesjonalny trading to nie jest przewidywanie ruchów, tylko wykorzystywanie statystyki. Są sekwencje na wykresie, które się powtarzają i dają jakiś tam efekt. Poprawnie wykorzystane pozwalają na uzyskanie profit factor ponad 1 w długim terminie.

Masz zakładać losowość rynku, przy czym wiesz że niektóre rzeczy mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia. Rozkład sukcesów i porażek jest losowy, ale jak masz większe prawdopodobieństwo zarobienia większej liczby pips niż stracenia, to system będzie generował zysk.
@Norwag93: ...czyli AT służy do przewidywania przyszłości. To właśnie brzmi twoja wypowiedź przełożony na język zwykłego człowieka. I tylko o to pytałem.

Nie jestem zawodowym traderem, ale jak każdy świecie swój rozum mam. Znam podstawę teorię (przytoczoną przez Ciebie) i wiem, że jest dużo specjalistów po obu stronach barykady.

W mojej opinii AT zarabia przy długo utrzymujących się trendach. Czyli przede wszystkim w trakcie trwania hossy, kiedy przeciętny człowiek zarabia. Ogólnie
Ogólnie ujmując uważam, że obecnie większość zawodowców żyje z prowizji, a nie własnych inwestycji, dlatego ich nie słucham


@Ancro: proptrader zarabia procent od zysku wypracowanego przy użyciu kapitału firmy. Trading to nie inwestowanie.
@Ancro: @Norwag93: Ja też nie jestem zawodowym traderem, trochę inwestuje ale na rynku forex bardzo sporadycznie. Do rzeczy: Według mnie analzia techniczna czasami działa bo ... dużo osób ją stosuje. Jest to jakiś zbiór zasad którymi kieruje się wielu inwestorów np figury tak przypuścmy takie RGR jak nam się rysuje to każdy kto stosuje się do tego xzbioru reguł określa sobie w którym miejscu np kończy się rysować głowa i
@Norwag93: Według mnie ważne żeby mieć swój system nie ważne czy oparty o fundamenty, technikę, czy zmianę faz księżyca :) Jeśli stosujemy się do reguł które sobie opracowaliśmy i statystycznie mamy więcej zysków niż strat to możemy uznać nasz system za skuteczny, co nie znaczy że jak przekażemy go słowo w słowo innej osobie to będzie działał tak samo.