Wpis z mikrobloga

#uk #kierowcy #kierowca #ltd
Pracuje na ltd od lipca i planuje do konca roku. Jedna firma jedna agencja jeden klient blisko do roboty. Od kwietnia cos sie zmienilo i nie mozna z tego co zdolalem uslyszec odliczac dojazdow (u mnie i tak nie odlicze) i zarcia, a co z night-out'ami?

Co lepiej zrobic wyplata dyrektora + ew. jakis laptop drukarka ksiegowa a reszta w dywidendach by potem nie srac po gaciach w razie kontroli czy pełna kombinatoryka ?( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeszcze myslalem skoro pracuje od lipca by robic wieksze wyplaty dyrektora i ewentualnie starac sie o zwrot nadplaconego podatku (jako dyrektor). Czy kwota wolna tyczy sie 1stycz-31grudz, czy 5kwiecien-6kwiecien?/

pozd
  • 11
@trustME: sram pod siebie bo wszyscy panikuja regulacja ir 35, jak potem mam doplacic do biznesu to wole jednak miesiac porobic na podatek
A ty masz LTd ? Jak pracujesz?
@m_bielawski: to i tak jako dyrektor od lipca do grudnia mam 6 miesiecy bo stycz/lut/marz na bank spadam do Polski i sie zastanawiam czy nie zwiekszyc wyplaty dyrektora (teraz mam ta minimalna - jakies 30funtow skladek miesiecznie) by potem postarac sie o zwrot nadplaconego podatku
@zeusik: wydaje mi się, że do £5000 może być wypłat w dywidendach bez podatku. Zatrudniasz sie w firmie na najniższa krajowa zeby nie przekroczyć kwoty wolnej od podatku a jednak wytwarzać koszta. Nie mam pojęcia co z regulacją ir35.
@manivelle: jak wytwarzac koszta jak z tego co ludzie pisza jak jezdze dla jednej agencji,klienta to nie moge odliczyc zarcia i dojazdow , nie wiem jak z night-out.

A do tych 5tys i tak musze corporation tax jako ltd zaplacic, a powyzej 5tys 7.5% jako dyrektor ze smialem sobie powyzej 5tysiecy wyplacic dywidend.

Motają, juz lepsza opcja byloby . 10% bez zadnego odliczania kosztow. Zarobiles 10tys funtow , tysiac oddajesz. I
@#!$%@?: jak planujesz tu siedziec to tak, ja nie wiem czy dociagne do grudnia. Stad to ltd, jednego dnia rezygnuje i zabieram manatki. Albo jade na miesiac i wracam.