Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakieś półtora roku temu słuchawki bezprzewodowe, które przestały działać - zasilacz nie ładuje. Pisałem do sprzedawcy (firmy), w jaki sposób procedurę reklamacyjną rozpocząć, ale nie raczył odpisać, więc po prostu mu je wyślę, skoro jest takim bucem i nawet się nie odezwie. Czy mógłby ktoś ocenić, czy poniższe pismo jest ok pod kątem prawnym?
Chcę skorzystać z rękojmi, a nie gwarancji, bo z tego co rozumiem, jest ona korzystniejsza dla konsumenta.
@LaudatorLibertatis - rzucisz okiem proszę?

Zgłoszenie z tytułu niezgodności towaru z umową

Niniejszym, na podstawie art. 556 § 1 w związku z art. 638 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny zawiadamiam, iż zakupione u Państwa dzieło: XXX, zakupione przeze mnie w dniu 03.10.2014 r. ma wadę.

[tu opis wady, nie będę zanudzał]

Wada została stwierdzona w dniu 02.05.2016 r. i sprawdzona na kilku różnych komputerach i kilku kompatybilnych portach USB i na każdym efekt był taki sam – ładowarka nie ładuje.

Zgodnie z art. 10 ust.1 ustawy konsumenckiej Państwa firma, jako Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu.

Z uwagi na powyższe żądam, na podstawie art. 556 § 1 w związku z art. 638 § 1 wskazanej powyżej ustawy, usunięcia wady dzieła poprzez jego nieodpłatną naprawę lub wymianę na egzemplarz wolny od wad.

Do reklamacji załączam odtwarzacz w oryginalnym opakowaniu oraz ładowarkę, a także wydruk z mojego konta pocztowego potwierdzający dokonanie zakupu w Państwa firmie.

#prawo #prawokonsumenckie #poradyprawne #pytanie #rekojmia
  • 2
@advert:

Po pierwsze to nie dzieło, tylko sprzedaż, wywal 638 k.c. No chyba, że robiono te słuchawki specjalnie na Twoje zamówienie :-)
Po drugie zostaw tylko jedno żądanie np. usuń naprawę, a zostaw wymianę.
Poza tym podstawa prawna to stara ustawa konsumencka (jeśli nie masz DG), więc podstawy z k.c. też bym wywalił, chociaż nie wpłyną na skuteczność roszczeń.
Tu masz świeżutki artykuł na temat rękojmi. http://www.biznesprawo.com/rekojmia/
Do Ciebie zastosowanie znajdzie