Wpis z mikrobloga

Im bardziej czytam o #pokemongo tym bardziej mam bekę z niektórych osób które chyba nie zdają sobie sprawy jak funkcjonują gry, łatki i cała ta otoczka.

Nintendo wypuściła niedopracowaną grę (to fakt) ale nawet w najbardziej optymistycznych założeniach nie spodziewali się takiej ilości pobrań i aktywnych graczy. Średnia aktywność w grze na użytkownika to niecałe 50 minut dziennie. Co bije wszelakie wskaźniki ever w grach tego typu.

Komentarze pokroju "nintendo z każdą aktualizacją #!$%@? tę grę" to jak mówienie że najnowsze wersje androida są do dupy bo nie obsługują już... W najnowszej aktualizacji tak bardzo spowolnili boty że teraz nie nabiją juz w kilka godzin 20 levelu a potrzebują na to 5x więcej czasu. (O JEZU ALE MOGLI BY JEWYELIMINOWAĆ A NIE...)

Zlikwidowali łapki (olaboga) które nigdy nie działały i spowalniały serwery. Teraz zamiast być prowadzony za rączkę gdzie jest dany pokemon musisz (o zgrozo) chodzić i go szukać!

Gra wyszła 25 dni temu w wersji 0.2 A większość z osób myśli że przez 25 dni powinni naprawić wszystko, załatać wszystko, zbanować wszelakie boty, poprawić jakość serwerów, dostosować apkę do piertyliarda rodzajow androidów i telefonów z Iosem z konkretnymi nakladkami na dany telefon. A dodatkowo jeszcze zrobić wersję na windowsphona.

#!$%@? przecież 25 dni na to mieli a nic nie robią :|

Pokemongo powstał ona silniku ingressa. Na samym początku ingressa były IDENTYCZNE problemy co w pokgo. A okazuje się że ingress ma 3 lata i ludzie nadal śmigają po mieście i przejmują spoty. (Tak apropo HURR DUR PO WAKACJACH TA GRA UMRZE)

#pokemongo #ingress #gry
Pobierz
źródło: comment_T9OTApu96lBARXjRhZEMkMwuSOXMWSYs.jpg
  • 43
@CreativePL:

Teraz zamiast być prowadzonym za rączkę musisz (o zgrozo) chodzić i go [Pokemona] szukać

Błagam powiedz, że trollujesz xD szukanie Pokemonów jest teraz praktycznie niemożliwe (nie masz pojęcia w którą stronę iść ani jak daleko, ani czy czasem przypadkiem już nie zniknął i tylko błądzisz bez celu żeby po restarcie gry przekonać się ze mogłeś już dawno mieć to w dupie), a ty się jeszcze z tego cieszysz? xD
@Marmite:

nie masz pojęcia w którą stronę iść ani jak daleko,


No kurde straszne. Nie wiesz w którym miejscu jest pokemon i musisz go szukać :| CO za #!$%@? gra trzeba w niej chodzić :/

A nearby działa jak działało. Wyświetla ci pozycję poków od najbliższych do najdalszych. Tylko teraz... musisz go szukać :|

Wybacz ziom ale gram od kiedy nearby(łapki) nie działało i jakoś nigdy nie narzekałem. Przez ostatnie 3
@Marmite jak używałeś visiona to po kilku dniach mogłeś się zorientować że #boldupy występują mniej więcej w tych samych punktach. Łapki?! Działały 4-7 dni od startu gry..przy oficjalu na Polskę już nie działały wiec czego #boldupy. ?
Według mnie obydwie firmy poszły na łatwiznę. Gra staje się coraz nudniejsza, a rozwiązania które wprowadzili z aktualizacją sprawią, że ludzie przestaną grać albo zaczną używać cheatów.
@zapoznalem: Zmienili system zapytań na jedno na 5 sekund, gdzie boty wysyłały kilka na sekundę. Znieśli "nearby" na którego podstawie były tworzone trasy dla botów i wyszukiwaniu najlepszych "kąsków"

Dlatego większość skanerów online poszła wpiździec. I do rana wielki buldupska na reddicie jak i na wykopie zresztą. (Jak i w tym wątku...) Bo teraz mamy wyświetlone pokemony w okolicy mogą być 10m od ciebie a mogą być i 300m Ale to
@CreativePL: No to bardzo ciekawe, bo z jakiegoś dziwnego powodu wszystkim oprócz ciebie nie działa.

This bug has some other weird aspects to it as well. Even if you’re trying to track things as they move “up” the grid toward the top left as a way of seeing if they’re closer, even that doesn’t seem to work well. I’ve had Pokémon jump from #5 on the list to appearing right on
@Tommy_H: Czytam tego twojego posta i średnio go rozumiem, ale postaram się odnieść... Tak, Pokemony się respią w tych samych miejscach i kilka takich miejsc mam już obsadzone no ale przecież nie znam wszystkich xD nie rozumiem co ma do tego że przy wyjściu gry oficjalnie w Polsce "już nie działały", serio co to ma do rzeczy? Grałem wtedy, kiedy działały.
@CreativePL: Żadnych botów nie spowolnili, ograniczenie zapytań to ma wpływ tylko na skanowanie mapy, boty dalej #!$%@?ą po 100 tysięcy XP na godzinę, na czacie NecroBota dzisiaj się chwalili nawet lokalizacjami gdzie wyciągają 200 tysięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°) A teraz jeszcze dodali do tych botów te całe PokeSnipers, nie ogarniam nawet jak to działa, ludzie sobie łapią rzadkie Pokemony z dowolnych lokalizacji, kilkanaście Dragonite'ów na godzinę
@Templar:

to garstka osób w to jeszcze gra


Grałem w ingresa chwilę przed pokami. Codziennie w rejonie(listonosz here) dane portale były przejmowane przez kogoś innego. Codziennie były inne konfiguracje "trójkątów" Ba potrafilem przejąć portal żeby po 20 minutach ktoś go odbił.

Po wakacjach spadnie liczba aktywnych użytkowników poniżej 18 lat bo szkoła. Jednak wg wszelakich statystkich największą grupą są osoby powyżej 18 roku życia.

) A z tym Ingressem to chyba
@CreativePL:
Cześć, fajny post, ale jedno ale - odnośnie łapek i tego, że skanery online się poszły ... itd.

1. Łapki nie działały od dawna (z tego co kojarzę zepsuły się tuż przed premierą w PL, więc nie miałem okazji zobaczyą jak działały, niestety)
2. Problem z Nearby to nie tylko łapki - całe Nearby jest zepsute - także sortowanie nie pokazuje we właściwej kolejności. Możesz trafić na poki, których w
Grałem w ingresa chwilę przed pokami. Codziennie w rejonie(listonosz here) dane portale były przejmowane przez kogoś innego. Codziennie były inne konfiguracje "trójkątów" Ba potrafilem przejąć portal żeby po 20 minutach ktoś go odbił.


@CreativePL: A ten ktoś to mógł być bot, bo do Ingressa też są ciągle rozwijane boty i z tego co widzę to jakoś na bany nikt tam też nie narzeka i potrafią np. automatycznie przejmować portale. Swoją drogą
@CreativePL:

Zlikwidowali łapki (olaboga) które nigdy nie działały i spowalniały serwery. Teraz zamiast być prowadzony za rączkę gdzie jest dany pokemon musisz (o zgrozo) chodzić i go szukać!


Co za #!$%@? xD O ile nie mieszkasz w większym mieście, to gra bez wskaźnika nie ma sensu ze względu na kolejny problem tej gry, czyli olewanie mniej zaludnionych regionów (to miało może jakieś uzasadnienie fabularne w ingress, ale nie tutaj). Ludzie chodzą
@kocham_jeze: Kilka godzin temu złapałem Pinsira na nearby po zmianach. Przed chwilą idąc do sklepu złapałem Vileplume (742)

Szedłem osiedlem i mi się pokazał, na 2 miejscu skręciłem trochę w bok żeby nie isć do domu wskoczył na 4 pozycję, wróciłem się i stopniowo zmieniał się w górę aż złapałem go praktycznie przy klatce.

Więc prosze was bardzo nie #!$%@? mi że to nie działa.
@CreativePL: Staaary, gdyby grą zajmowało się 100% samo Nintendo, to dostalibyśmy pewnie miód jakiego świat jeszcze nie widział. A tak to tylko mamy niedopracowanego moda do Ingressa z Pokemonami w roli głównej. Jeśli Niantic #!$%@? potencjał tej gry, to będziemy świadkami chyba jednego z największych kretynizmów w historii branży.
@CreativePL: > Zlikwidowali łapki (olaboga) które nigdy nie działały i spowalniały serwery. Teraz zamiast być prowadzony za rączkę gdzie jest dany pokemon musisz (o zgrozo) chodzić i go szukać!

działały... przed oficjalną dystrybucją w Polsce, można z nich było korzystać bez problemu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
słaba zarzutka
@MKULTRA: Podobno był związany z tym jakiś sposób (że niby miało częściej pulsować, nie wiem, nigdy nie testowałem), ale on czasem nie wymagał możliwości wybrania jednego Pokemona? Teraz już się tego nie da zrobić.

Więc prosze was bardzo nie #!$%@? mi że to nie działa.


@CreativePL: No kurde trzymajcie mnie. Całemu światu nie działa, na Reddicie ludziom nie działa, na Wykopie ludziom nie działa, dziennikarzowi z Forbesa, który poświęca wiele
@CreativePL: łapki wyłączyli, bo nie wyrabiały serwery. Serwerów nie trzeba naprawiać i łatać, tylko #!$%@? dokupić więcej - tyle zarabiali na grze i nie mogą sobie z tym poradzić? Działały dobrze na początku i na tym ta gra polega, na tropieniu pokemonów, a nie chodzeniu w kółko i losowym trafianiu na nie.
Serwerów nie trzeba naprawiać i łatać, tylko #!$%@? dokupić więcej


@Mruvek: To tak nie działa, że jak dokupisz N serwerów więcej to wszystko będzie magicznie N razy szybsze.