Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
Pobierz Pustulka - Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 z...
źródło: comment_JyteRpqe5QjCIEzMvCixvYqaPl4ZygK1.jpg
  • 124
@Pustulka: człowieku, teraz wiem jak grzecznie powiedzieć "znajomym", żeby się odczepili,= gdy pytają o komputer, bo "ty to hehe komputerowiec" ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu wyślę im ten spis. Dobra robota.
@ortofosforan:

jak zrobić, żebyś mnie wołał przy każdym takim zestawieniu? Ten tag #pustulkowelaptopy trochę zaśmiecany jest.

Popraw czcionkę na blogu, strasznie nieczytelna.

Mogę stworzyć jakąś spamlistę.
@Synu:

Jak myslisz z racji premier, jak nam sie pali z kupnem lapka lepiej poczekac na przeceny lapków z 960-950 ?

Trudno powiedzieć, mogą trochę spaść

Zauważyłeś już spadki lapków z takimi grafikami ?

Nie, bywały taniej i drożej, więc póki co raczej normalnie.
Nie wierzę, że ta lista jest rzetelna!

Przykładowo: w 15 calowych do 4500 Toshiba Z50-A ma gówniany ekran, o wiele lepszy ma Toshiba Z50-C.

Same cyferki to nie wszystko.


@tomaszk-poz:
Jest też nowsza i droższa, różnica dwóch generacji, poza tym na górze pisałem, że tych powyżej 4k jeszcze nie zaktualizowałem, jest tam przy niej data z marca, wiele laptopów wchodzi na Polski rynek jednak z opóźnieniem i trzeba zapłacić podatek od
Istnieje jakiś laptop z wnętrznościami Acer vn7-592g ale którego design nie wygląda jak jakaś gamingowa kupa z czerwonym podświetleniem?


@lubii: Aaa zobacz sobie MSI PE60, w x-komie swego czasu była promocja na wersję ze skylakiem za 3999 zł, z broadwellem jest za ok. 4k
@Pustulka:
@skew: Sprawdzilem:
http://www.kuzniewski.pl/p19258,toshiba-tecra-z50-a-16c-core-i5-4210u-15-6-full-hd-8192-256-ssd-intel-hd-4400-windows-8-1-pro-lub-7-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html
4934,00 (tutaj słabszy procesor, ale SSD)

http://www.kuzniewski.pl/p30861,toshiba-tecra-z50-c-115-core-i5-6200u-15-6-full-hd-8192-500-intel-hd-520-dvd-windows-10-pro-lub-7-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

5149,00 (tutaj lepszy procesor, ale HDD)

na tle zakupu na 3-4 lata to cena jest identyczna i lepiej brać Z50C dla ekranu i procka, a SSD zawsze mozna kupic jakis za 2 stowy i podmienic, plusem jest, ze w przypadku wysylki do naprawy wkladamy oryginalny nieuzywany HDD.

Więcej - Z50A widziałem na żywo w salonie (wybierałem lapka miedzy wlasnie
A podawanie listy z marca jest trochę...ekhm.


@tomaszk-poz:
Mogłem dodać tylko przedziały do 4k, ale tag obserwuje prawie 800 osób, nie ma sensu niepotrzebnie wołać wykopowiczów dwa razy, skoro prędzej czy później i tak je zaktualizuje, a najpopularniejsze są jednak wciąż niższe przedziały, w wyższych lepiej indywidualnie pytać na wykopie pod tagami czy na forum nhl.pl, nie jestem przecież wyrocznią ani też nieomylny.
@tomaszk-poz: No dobra, ale to nie zmienia faktu że użytkownik klikający na "Laptop do 4500zł" spodziewa się laptopa do 4500zł.
No i ten, można tak w nieskończoność, "200zł więcej i masz znacznie lepszy", a potem się okaże że dodasz kolejne 200zł i znowu znacznie lepszy! A potem się okazuje że przychodzisz z budżetem 4k a kupujesz laptopa za 5k, w zamian za to że przez miesiąc nie masz co jeść ;)
@skew: okreslenie do 4500 jest nieszczesliwe, bo mozesz wyjac pamiec, zmienic dysk na HDD i wow miescisz sie w widelkach, a pozniej #!$%@? przy pracy.

Moze do widelek nalezaloby przyjac standard: np. zegar > 1.8, pamiec min. 8GB, dysk SSD. Do tych tanszych: 8GB HDD, a najtanszych 4GB HDD.

Jak pisalem, same cyferki to nie wszystko, czesto lepiej dolozyc, zeby pozniej tego nie robic drozej za dwa miesiace.

Zreszta polecane bo?
@Pustulka: Dobra lista, sam jakiś czas temu potrzebowałem laptopa na szybko w przedziale do 500zł. Znajomy właściciel serwisu laptopów polecił Dell E6400, też znajduje się na liście w tym przedziale. Wszystko ma co potrzebuję - windows 7, filmy w hd odtwarza, autocad się włączy, jakąś grę też da się pograć, a jak dokupiłem mu SSD to się uruchamia w 5 sekund (sata II), dodatkowy dysk twardy 256gb w slocie na odtwarzacz