Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
Pustulka - Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 z...

źródło: comment_JyteRpqe5QjCIEzMvCixvYqaPl4ZygK1.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiego laptopa typowo do gier poleciłbyś w przedziale 3-6 tys?


@sandal: Czekałbym na prezentację laptopów z pascalami, zwłaszcza biorąc pod uwagę górne widełki, na mobilne 1060 się pewnie nie załapiesz, ale zobaczymy czym będzie 1050.

Gdy dodam więcej, temperatury idą już niebezpiecznie ku górze, przy 81 stopniach oczywiście crashuje.


@nicky_santoro: Zmieniałeś pastę, bawiłeś się w undervolting? Mógłbyś też odblokować sobie bios, 1300-1350 dla rdzenia i +300 dla
  • Odpowiedz
@Killua: ja polecę niepolecane tu (nie wiem w sumie dlaczego) Delle z serii Precision. W 3000 zł zmieściłaby się z Dellem M4700 (15" matryca) lub starszym, ale większym (17") Dellem M6600.
Choćby przez brak tych modeli uważam ten "ranking" za niepełny. Sorry, @Pustulka
  • Odpowiedz
ja polecę niepolecane tu (nie wiem w sumie dlaczego) Delle z serii Precision. W 3000 zł zmieściłaby się z Dellem M4700 (15" matryca) lub starszym,


@MagnaPomerania: M4700 jest, jak ktoś jest cierpliwy to go znajdzie w okolicy 2k, a za M6600 sprzedający za dużo chcą, M6700 jest lepszy, zwłaszcza, że odpali większość kart w tym najnowsze maxwelle M4000M, M5000M, a dla M6600 szczytem będzie K5000M, jednak większość na allegro to
  • Odpowiedz
@Pustulka: A to sorki ;) Fakt, ceny na M6600 są oderwane od rzeczywistości. Zwłaszcza, że kilka lat temu też były po tyle samo, co teraz, a przecież technika poszła naprzód. M4700/6700 to najlepiej albo po forach szukać, albo za granicą.

W Polsce, tak jak wspomniałeś, sporo szrotu.
  • Odpowiedz
@Pustulka: W lenovo y700 do 3,5k lepiej. wziąż dysk ssd 256gb + 1tb hdd ale procesor i5

Czy tylko hdd 1tb ale procesor i7. Nigdy nie wiem jaka jest różnica między i5 a i7 :D

Komputer głównie do grania
  • Odpowiedz
@Pustulka: Hej chciałbym dopytać o przedział 1500zł.
1. Rozumiem, że pierwsza piątka to ze względu na serwis/jakość wykonania? Te niżej wydają się dużo lepsze pod względem podzespołów.
2. Komputer ma być na studia, fajnei by było jakbys sims4 poszło :D
  • Odpowiedz
Czy tylko hdd 1tb ale procesor i7. Nigdy nie wiem jaka jest różnica między i5 a i7 :D


@Yonguelle: i5 jest 4 rdzeniowe i niżej taktowane o 300MHz, i7 ma 4 rdzenie, 8 wątków. Jest spora szansa, że i5 ci do gierek wystarczy, bo nie ogranicza ono 960m oraz 8 wątków jest bardzo rzadko wykorzystywane i prędzej ciebie ograniczy karta w jakimś tytule niż cpu przy tym maxwellu.

zdecydowanie brakuje
  • Odpowiedz
@Pustulka: do 3500zł proponujesz Della Latitude 3550 - spieszę poinformować, że (wg x-kom) ten laptop "nie będzie już dostępny w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych". Zamiast niego proponują tego ASUSa - co o nim sądzisz?
  • Odpowiedz
@snob:
A do czego miałby to być laptop? Przejrzałem sobie co tam jest dostępne i lepiej byłoby albo skoczyć do wyższego przedziału albo niższego np. PU551JA procesor na slocie co sprawia mniejsze ryzyko awarii, a wydajność i3-4000m jest zbliżona do i5-6200u, matryca full hd PLS(przynajmniej tak mi się wydaje, ale warto się upewnić czy na 100% jest to samsung), windows 7 pro, 36 miesięcy gwarancji.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Mobilna praca w internetach z pierdylionem otwartych zakładek, office i programy graficzne. Już mi doradzałeś wcześniej outletowy Dell Precision 7510, ale nie udało się upolować właściwego (potrzebuję fakturę VAT). Dlatego rozglądam się za Latitudami.
  • Odpowiedz
programy graficzne.


@snob: Co to za programy, bo widzę, że patrzyłeś na niskonapięciowca z 920m?

ale nie udało się upolować właściwego (potrzebuję fakturę VAT).

No to jest niestety dość problematyczne przy znalezieniu latituda/precisiona w rozsądnych pieniądzach.
  • Odpowiedz