Wpis z mikrobloga

  • 273
Dlaczego starsi ludzie nie korzystają z czyjejś uprzejmości i nie siadają na ustępowanych im miejscach? Przecież to jakaś farsa, ustępujesz dziadkowi, on dziękuje - blablabla nie będę siadać, ja tylko dwa przystanki sratytaty - no i masz dwie opcje, albo zostajesz i czujesz się najgorzej, bo wisi nad tobą emeryt, a każdy kto wsiada do tramwaju obrzuca cię mieszanką nienawiści i pogardy, albo podnosisz się, stajesz obok i tak stoicie sobie we dwoje, jak dwie #!$%@?, pilnujecie tego krzesła jak w grze weselnej, chociaż pracując na dwa etaty chętnie byś sobie klapnął na te 15 minut jazdy, a dziadek na każdym zakręcie traci równowagę. Dziadek wcale nie jedzie dwa przystanki, tylko dwadzieścia, na piątym wchodzi menel i już nie macie wątpliwości kto sobie posiedzi.
#pasta
  • 11
@adinn:

Dlaczego starsi ludzie nie korzystają z czyjejś uprzejmości i nie siadają na ustępowanych im miejscach?


Bo niektórzy nie chcą przyznać sami przed sobą, że potrzebują pomocy.
Niektórzy mają takie poczucie godności, że też nie będą chcieli względów.
Inni może mają hemoroidy i mają ból dupy od siedzenia, ale przecież nie będą o tym opowiadać.
Inni -- problemy z kolanami i stanie jest mniej męczące/bolesne niż siadanie i wstawanie.

Puść wodze
pasta pastą, ale

każdy kto wsiada do tramwaju obrzuca cię mieszanką nienawiści i pogardy


@adinn: mam gdzieś czym mnie obrzucają jacyś obcy ludzie, chcą sobie gardzić to niech sobie gardzą, co mnie to
No i #!$%@?? Interesuje Cię opinia randomowych ludzi, którzy wpływ na Twoje życie mają bardzo żaden?


@Polinik: w takim razie mógłby w ogóle nie ustępować starszym ludziom miejsca. A nawet jakby ktoś go poprosił to odpowiedzieć "a #!$%@? mnie pan obchodzi?".
@adinn: Kiedyś chciałam ustąpić miejsca babuszcze 80 lat, wołam ją , schodze z siedzenia a tu jakaś grażyna lvl około 50 lat zajeła miejsce..i tak sobie stałyśmy z tą babcią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mk321:
Nie odróżniasz zwykłej grzeczności/uprzejmości od przejmowania się opinią innych ludzi?
Really?
Robisz uprzejmości innym osobom, tylko dla tego, żeby inni dobrze o Tobie myśleli?
Bo niektórzy nie chcą przyznać sami przed sobą, że potrzebują pomocy.


@Polinik: Dokładnie. Niektórzy starzy ludzie są nie tylko irytujący, ale przez to zagrażają sobie i innym. U mnie w rodzinie jest przypadek takiej osoby, która odmawia chodzenia do lekarza i noszenia aparatu słuchowego, chociaż ma postępujący ubytek słuchu w okolicach 75%. Jest praktycznie wyłączona przez to z życia, ale nie, nie pójdzie i nie będzie nosić; aparat za 2k leży