Wpis z mikrobloga

Pracuje w serwisach juz jakis czas, grzebie w tym i w tamtym, ciagle mam wrazenie, ze nic nie wiem albo jak duzo musze sie uczyc.

Czasami mam okazje odwiedzic inne serwisy "od zaplecza" porozmawiac, dowiedziec sie tego i owego, czego klient z ulicy nie widzi.
Trafilem ostatnio do jednego serwisu, marka premium, szmery bajery, a tam tylko kreca srubki, nawet zasilacza serwisowego nie ma...
Wowczas dociera do mnie, ze jednak mam dosc szeroka wiedze i kawal solidnego doswiadczenia.
Moze to pora otworzyc godny serwis i pozjadac konkurencje?

#pracbaza #elektronika #poznan
  • 19
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: przede wszystkim solidnie zbadaj rynek. I to nie tylko w teorii, a w praktyce. Co z tego, że będziesz robić super sprzęt, jak nikt tego nie będzie potrzebować. Musisz mieć nie tylko doświadczenie w sprzęcie, ale też w rynku. Jeśli nie masz doświadczenia w rynku to zdobywanie go z własnych pieniędzy będzie cię dużo kosztować. I możesz nie wyrobić finansowo zanim się zaadaptujesz.
Zacznij serwisować sprzęt po godzinach.
  • Odpowiedz
Zacznij serwisować sprzęt po godzinach.


@mykeil: naprawiajac sprzet po znajomych? Tak srednio mi sie to widzi, kiedys sbie dorabialem i wysoka jakoscia udawalo sie zdobywac klientow. Z pewnoscia wiem, ze nie chce robic wszystkiego, tylko specyficzna grupa klientow/sprzetu. W automtyke przemyslowa jeszcze bym sie pobawil :-)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Bardziej chodziło mi o zbieranie doświadczenia odnośnie rynku. Ogłoszenie zawsze możesz dać. Na serwisowaniu po znajomych się nie utrzymasz.
Próbuj, zbieraj doświadczenie. Jak już będziesz dość wiedział by przejść na własną działalność to wtedy przejdź.
  • Odpowiedz
@mykeil: sek w tym, ze doswiadczenie mozna zbierac cale zycie i ciagle tkwic w przekonaniu, ze wie sie zbyt malo. Podczas gdy ludzie, ktorzy o tym nic nie wiedza, prowadza serwisy.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: chodzi o efekt. Jeśli wychodzisz na plus to możesz próbować przechodzić na własną działalność. Jeśli jednak nie przynosi ci to dostatecznego dochodu to doświadczenia jest za mało :)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Nie trzeba mieć wiedzy, bo teraz wszystko jest w internecie. I nikt za wiedzę nie chce płacić, bo jest ogólnodostępna. Jeśli za wiedzę ma płacić to uważa, że jest to produkt luksusowy.
  • Odpowiedz
Nie trzeba mieć wiedzy, bo teraz wszystko jest w internecie.


@mykeil: nie trzeba miec szkoly, mozgu, rozumu, wszystko jest w internecie. Otoz nie wszystko, yt czesto klamie, chinczyki scieme pokazuja, wietnamce pomijaja wiele kwestii itd.
  • Odpowiedz