Wpis z mikrobloga

Było już wiele wpisów które mówiły o używaniu lewego kierunkowskazu podczas przejeżdżania przez ronda, ale brakowało mi czasu, aby wdawać się w dyskusje.

Zacznę od przykładu ronda z Nowego Sącza(pic rel), sygnalizacja wyłączona:
Jak widać, rondo jest turbinowe, znaki poziome są namalowane w taki sposób, że zmiana pasów ruchu możliwa jest tylko z wewnętrznego na zewnętrzny. W tym przypadku zielony pojazd [1] nie używa prawego kierunkowskazu dy sygnalizacji zjazdu z ronda, bo droga prowadzi na wprost. Samochód zielony sygnalizuje jazdę w lewo, aby poinformować pojazd czerwony [2] o dalszej jeździe przez rondo. Wtedy pojazd czerwony czeka, aż pojazd zielony przejedzie. Jeżeli zielony nie będzie miał kierunkowskazu, wtedy czerwony normalnie wjeżdża przez rondo.

Wszystkich chyba #!$%@?, gdy kierowcy nie używają prawego kierunkowskazu, aby zasygnalizować zjazd z ronda.
Przez to, że nie wszyscy sygnalizują zjazd, często czeka się jak debil, aby sprawdzić, czy samochód zjeżdża, czy nie.

Dlatego, moim zdaniem (na rondzie z jednym pasem ruchu) lewy kierunkowskaz to dobra praktyka kierowców - informuje o tym, że kierowca posługuje się kierunkowskazami, i będzie dalej jechał po obwiedni, a gdy będzie jego zjazd, to przełączy kierunkowskaz na prawy.

tl;dr Widząc kierowcę z lewym kierunkowskazem jestem pewien, że muszę poczekać. Tak samo widząc kierowcę z prawym wiem, że zjedzie.

#prawo #prawojazdy #januszeprawa #januszepainta #polskiedrogi

Wołam @peszmerd - byłeś 30 sekund przede mną. Dzięki za spam listę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Lsrd: @KorelacjaProkrastynacji: @MaIutkiCzlowiek: @neo_1995, @Smartek, @Roniq, @70150, @Atencyjny_Gerbil, @Ayano, @barra, @Benzi, @bez_plomienia, @bobek_86, @ceie777, @crystalmephedron, @dasistfubar, @deadskinmask, @diobel, @DominaTuByla, @ecikowaty
XTas - Było już wiele wpisów które mówiły o używaniu lewego kierunkowskazu podczas pr...

źródło: comment_6LFvHvf4ziRJ3DitBa9EJ2aXVfL7oBjs.jpg

Pobierz
  • 6
@XTas a chooja tam z tym prawym. Do tamtego tygodnia też tak myślałem, że prawy to ktoś będzie zjeżdżał a dziadek poprostu wjeżdżając na rondo włączył sobie prawy kierunek i wyłączył go dopiero mijając pierwszy zjazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)- no i tak z mojego płynnego wjazdu na rondeczko z 20 to na placach musiałem #!$%@?ć po hamplach do oporu żeby dziadkowi auta
@XTas: ja sie dopiero uczę, ale jakbym był tym zielonym to wjechałbym na rondo bez kierunkowskazu, a podczas mijania zjazdu poprzedzającego ten, którego chce uzyć wrzuciłbym prawy, czyli wyglądało by to tak w tym wypadku, że jadę prosto w połowie wyskości ronda daje kierunkowy w prawo i jadę cały czas prosto.

Jako czerwony to nawet nie wiem czy ten kierunkowskaz w prawo bym dał radę zauważyć.