Wpis z mikrobloga

POLSKI IPN - NABOJE ZNALEZIONE W JEDWABNEM WYSTRZELONO Z KARABINU MG 42 WPROWADZONEGO DO UŻYTKU ROK PO SPALENIU STODOŁY.

Często na Wykopie i nie tylko pojawia się motyw niemeckich łusek znalezionych w okolicy zbrodni w Jedwabnem. Nie wiem czy ktoś już to wyjaśniał, ale ja nie widziałem i pamiętam tylko, ze ostatnio ktoś napisał, że z wersji o ich użyciu się wycofano nie wspomniał jednak niczego o szczegółach.
Okazuje się, że sprawa została wyjaśniona i dziwię się, że dopiero teraz

Strona Jewish.pl wyjaśnia tajmnice łusek niemieckich (publikuja report ze śledztwa IPN).
Otóż śledczy IPN odrzucili tę wersje po tym gdy biegli stwierdzili, że większość łusek została wystrzelona z karabinu MG 42.
No to co, z tej broni nie można Zydów rozstrzelać? Można. Problem w tym, że przyjęto ją do uzbrojenia w 1942 roku a stodoła w Jedwabnem spłonęła w lipcu 1941...

Ale zauważcie,że do opinii publicznej te szczegóły nie dotarły co pozwala nadal za pomoca tych łusek podważać winę Polaków w podobny sposób w jaki komuniści rosyjscy i negacjoniści innej maści wypierają sie rozstrzelania polskich oficerów w 1940. Bo przecież też znaleziono niemieckie naboje.

Co ciekawe w dokumentach IPN zwrócono uwagę, że teorie o tym, że Żydów rozstrzelali Niemcy zaczęły się pojawiać dopiero gdy poinformowano o znalezieniu łusek.

Analiza większości materiału dowodowego wskazuje, iż pod stodołą w Jedwabnem, 10 lipca 1941 nie oddawano strzałów z broni palnej. Należy podkreślić, że twierdzenia o użyciu broni palnej zaczęły pojawiać się w zeznaniach świadków zasadniczo dopiero po podaniu do wiadomości publicznej informacji o znalezieniu łusek w trakcie prac ekshumacyjnych

Śledztwo IPN wykluczyło fakt użycia broni palnej przy stodole w dniu pogromu, i potwierdziło relacje, że mężczyzn tych zabito wewnątrz stodoły, po czym pochowano w grobie razem z wrzuconym tam pomnikiem. Pojawiające się na początku śledztwa IPN sugestie o tym, że część osób zastrzelono nie uzyskały potwierdzenia


W dokumecie napisano, że łuski sa pozostałością po walkach toczonych w różnym okresie (było kilka rosyjskich).

Moja konkluzja jest taka. Wszelakie działania negacjonizmu w stosunku do Jedwabnego są działanością antypolską. Z prostego powodu. Negacjonizm ten nie jest oparty na dowodach a jedynie życzeniowym myśleniu i łatwo go obalić (odnalezieni po latach świadkowie widzący rozstrzeliwanie przez Niemców przypominaja mi kolejne wersje ''cudownie ocalonego'' Dymitrija Samozwańca).
Ja wiem, że niejeden emocjonalnie podchodzący do sprawy Polak przyjmie, że to co w śledztwie kłamstwo i spisek antypolski. Problem w tym, że na świecie tak nie pomyślą i uwierzą wynikom śledztwa i ekspertyzom.
Negujący oficjalną werjse śledztwa w Jedwabnem dla ludzi z innych krajów brzmią tak jak dla nas negacjonisci wołyńscy.
A biorąc pod uwae, że o Wołyniu nikt prawie nie pisze to nawet gorzej.

I jeszcze jedno. Niektórzy postulują ponowne śledztwo i ekshumację bo ona wykaże niewinność Polaków. Nawet J.Gross ostatnio powiedział, że nie jest przeciwko ekshumacji.
Kiedy Wy ludzie zrozumiecie, że to pułapka i Jedwabne tym bardziej szkodzi Polsce im bardziej mu zaprzeczacie?
Będzie ekshumacja to stanie sie tematem nr. 1 w mediach całego świata. Wynik będzie dla nas niekorzystny chyba, że dokona sie fałszerstwa. To ugruntuje obraz Polaka mordującego Żydów bardziej niż obecne wzmianki o tym. Pamiętajcię, że pierwsza ekshumacja miała miejsce w czasach gdy portale społecznosciowe nie były jeszcze popularne a i sam internet nie był tak powszechny.

Z negatywnym i niesprawiedliwym wobec Polaków przekazem jaki niosą często artykuły zagraniczne na temat Jedwabnego należy walczyć w inny sposób niż negowanie udziału Polaków. Wystarczy poczytać sobie zagraniczne portale aby zorientować się jakie ogromne szkody poczyniły wypowiedzi minister edukacji i nowego szefa IPN o Jedwabnem.

źródło
Na obrazku macie:
- date zbrodni w Jedwabnem z Wikipedii
- Fragment dokumentu podsumowującego śledztwo IPN

#jedwabne #historia #zydzi #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_3UMoFYxJOHYgxBCI5kAvZ8YICaz8uPMo.jpg
  • 35
@dertom: A po co to do mnie piszesz? Masz jakieś trudności z rozumieniem po polsku?

@bygsyti:

Czepiaj się mojej religii i mojego pochodzenia.


( ͡° ʖ̯ ͡°)

to co napisałem tyczyło się ekstradycji.


Tyczyło się zadań jakie stawiasz państwu, "akapowcu". Według ciebie jest nim ochrona przestępców.
Tyczyło się zadań jakie stawiasz państwu, "akapowcu". Według ciebie jest nim ochrona przestępców.


@microbid: Myślę że nadinterpretujesz (sam zakaz ekstradycji to nie to samo co ochrona przestępców)... zresztą w akapie to wyglądałoby jeszcze inaczej.
Napisz

Ale po co? Mnie interesują te próby negacji i podważania ustaleń i ekspertyz bo za każdym razem przekonuję się jak miałkie jest ich uargumentowanie, jak wszystko jest stawiane pod tezę. Poza tym za każdym razem jestem ciekaw jakiej to gimnastyki z logiką i wewnętrzną uczciwością muszą dokonywać osoby tak twardo przekonane o niewinności polskich zbrodniarzy z Jedwabnego. Z każdym merytorycznym wpisem w tej sprawie pojawia się gulgotanie że przecież nie prawda,
@microbid: Niczego nie usuwałem. Moze sam go usunąłeś. Gdybym to ja zrobił byłoby "wpis usuniety przez autora wpisu" czy jakos tak.

A słyszałeś, że widziano czaszki z czymś jakby śladami po kulach? 1 czerwca w izraelskim dzienniku "Ha'aretz" w artykule "W masowym grobie w Jedwabnem odkryto dowody masakry" napisano - powołując się na rabina Warszawy Michaela Schudricha - że wydaje się, iż znalezione dotychczas czaszki są przedziurawione pociskami karabinowymi.


@microbid:
@szurszur:

Niczego nie usuwałem. Moze sam go usunąłeś. Gdybym to ja zrobił byłoby "wpis usuniety przez autora wpisu" czy jakos tak.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym dlaczego teorie o Niemcach używajacych broni pojawiły sie dopiero gdy podano, że znaleziono kule? Dlaczego oskarzeni nie bronili sie tak podczas procesu?


Gdzie zapoznałeś się z pełnymi zeznaniami oskarżonych? W "Postanowieniu o umorzeniu" tego nie ma. Ba, można znaleźć uwagę
Pobierz
źródło: comment_USngQBVvCbU6HcbcAmWIuunMsz4UmcYu.jpg
@microbid: A jednak tak samo. A dawniej były óżne adnoteacje.
W każdym razie niczego nie usuwałem bo nie wiedziałem nawet , że tu ktos pisze.
Pomimo, że mnie cytowałes to mnie nie zawołałes zaczynając tu dyskusję dlatego dopiero teraz odpowiedziałem.