Wpis z mikrobloga

POLSKI IPN - NABOJE ZNALEZIONE W JEDWABNEM WYSTRZELONO Z KARABINU MG 42 WPROWADZONEGO DO UŻYTKU ROK PO SPALENIU STODOŁY.

Często na Wykopie i nie tylko pojawia się motyw niemeckich łusek znalezionych w okolicy zbrodni w Jedwabnem. Nie wiem czy ktoś już to wyjaśniał, ale ja nie widziałem i pamiętam tylko, ze ostatnio ktoś napisał, że z wersji o ich użyciu się wycofano nie wspomniał jednak niczego o szczegółach.
Okazuje się, że sprawa została wyjaśniona i dziwię się, że dopiero teraz

Strona Jewish.pl wyjaśnia tajmnice łusek niemieckich (publikuja report ze śledztwa IPN).
Otóż śledczy IPN odrzucili tę wersje po tym gdy biegli stwierdzili, że większość łusek została wystrzelona z karabinu MG 42.
No to co, z tej broni nie można Zydów rozstrzelać? Można. Problem w tym, że przyjęto ją do uzbrojenia w 1942 roku a stodoła w Jedwabnem spłonęła w lipcu 1941...

Ale zauważcie,że do opinii publicznej te szczegóły nie dotarły co pozwala nadal za pomoca tych łusek podważać winę Polaków w podobny sposób w jaki komuniści rosyjscy i negacjoniści innej maści wypierają sie rozstrzelania polskich oficerów w 1940. Bo przecież też znaleziono niemieckie naboje.

Co ciekawe w dokumentach IPN zwrócono uwagę, że teorie o tym, że Żydów rozstrzelali Niemcy zaczęły się pojawiać dopiero gdy poinformowano o znalezieniu łusek.

Analiza większości materiału dowodowego wskazuje, iż pod stodołą w Jedwabnem, 10 lipca 1941 nie oddawano strzałów z broni palnej. Należy podkreślić, że twierdzenia o użyciu broni palnej zaczęły pojawiać się w zeznaniach świadków zasadniczo dopiero po podaniu do wiadomości publicznej informacji o znalezieniu łusek w trakcie prac ekshumacyjnych

Śledztwo IPN wykluczyło fakt użycia broni palnej przy stodole w dniu pogromu, i potwierdziło relacje, że mężczyzn tych zabito wewnątrz stodoły, po czym pochowano w grobie razem z wrzuconym tam pomnikiem. Pojawiające się na początku śledztwa IPN sugestie o tym, że część osób zastrzelono nie uzyskały potwierdzenia


W dokumecie napisano, że łuski sa pozostałością po walkach toczonych w różnym okresie (było kilka rosyjskich).

Moja konkluzja jest taka. Wszelakie działania negacjonizmu w stosunku do Jedwabnego są działanością antypolską. Z prostego powodu. Negacjonizm ten nie jest oparty na dowodach a jedynie życzeniowym myśleniu i łatwo go obalić (odnalezieni po latach świadkowie widzący rozstrzeliwanie przez Niemców przypominaja mi kolejne wersje ''cudownie ocalonego'' Dymitrija Samozwańca).
Ja wiem, że niejeden emocjonalnie podchodzący do sprawy Polak przyjmie, że to co w śledztwie kłamstwo i spisek antypolski. Problem w tym, że na świecie tak nie pomyślą i uwierzą wynikom śledztwa i ekspertyzom.
Negujący oficjalną werjse śledztwa w Jedwabnem dla ludzi z innych krajów brzmią tak jak dla nas negacjonisci wołyńscy.
A biorąc pod uwae, że o Wołyniu nikt prawie nie pisze to nawet gorzej.

I jeszcze jedno. Niektórzy postulują ponowne śledztwo i ekshumację bo ona wykaże niewinność Polaków. Nawet J.Gross ostatnio powiedział, że nie jest przeciwko ekshumacji.
Kiedy Wy ludzie zrozumiecie, że to pułapka i Jedwabne tym bardziej szkodzi Polsce im bardziej mu zaprzeczacie?
Będzie ekshumacja to stanie sie tematem nr. 1 w mediach całego świata. Wynik będzie dla nas niekorzystny chyba, że dokona sie fałszerstwa. To ugruntuje obraz Polaka mordującego Żydów bardziej niż obecne wzmianki o tym. Pamiętajcię, że pierwsza ekshumacja miała miejsce w czasach gdy portale społecznosciowe nie były jeszcze popularne a i sam internet nie był tak powszechny.

Z negatywnym i niesprawiedliwym wobec Polaków przekazem jaki niosą często artykuły zagraniczne na temat Jedwabnego należy walczyć w inny sposób niż negowanie udziału Polaków. Wystarczy poczytać sobie zagraniczne portale aby zorientować się jakie ogromne szkody poczyniły wypowiedzi minister edukacji i nowego szefa IPN o Jedwabnem.

źródło
Na obrazku macie:
- date zbrodni w Jedwabnem z Wikipedii
- Fragment dokumentu podsumowującego śledztwo IPN

#jedwabne #historia #zydzi #neuropa #4konserwy
szurszur - POLSKI IPN - NABOJE ZNALEZIONE W JEDWABNEM WYSTRZELONO Z KARABINU MG 42 WP...

źródło: comment_3UMoFYxJOHYgxBCI5kAvZ8YICaz8uPMo.jpg

Pobierz
  • 35
@bygsyti: Odkad zacząłem sobie czasem robic rajdy po zagranicznych stronach sprawdzając tag - Polska- widze to wyraźnie. Zapomniany już Gross odżył i jeździ po świecie udzielajac wywiadów i wykladów własnie dlatego, że ktoś w Polsce wpadł na pomysł odebrania mu odznaczenia.
Na Białorusi zaczeto pisać o Burym dopiero wtedy gdy nasi narodowcy zaczeli protestowac przeciwko radiowemu (radio Białystok o ile pamietam) reportazowi o zbrodniach jego oddziału. Sam reportaż wyemitowany wcześniej nie
@szurszur: Obawiam się, że dominująca w tym kraju optyka sprawi że Polacy będą dalej utożsamiani z barbarzyńcami.

Niemcy dokonali jednej z największych zbrodni w historii ludzkości. Ale rozliczyli się z niej i robią wszystko nawet nie tyle żeby zmyć winy przodków (bo te winy poszły z tymi przodkami do grobów), ale żeby pokazać że są po prostu dobrymi, cywilizowanymi ludźmi.

Efekt? Żaden szanujący się współczesny Amerykanin, Anglik czy Holender nie powie
@szurszur: uważasz, że wykopków stać na jakąkolwiek refleksję? Parę razy cytowałem Tryczyka i zawsze była negacja. Dlaczego? Bo wykopowa wersja historii zawsze jest czarno-biała i łatwo wierzyć w niezłomny Noaród walczący z wrogami niż zwykłych ludzi, którzy grabili i zabijali tych których mogli.
uważasz, że wykopków stać na jakąkolwiek refleksję?


@bijotai: Raczej dodałem to aby tą wiadomośc rozpowszechnić i żeby ktoś ten temat wyjaśnił gdy znów ktoś temat łusek przywoła, bo nie spotkałem się z tym aby ktoś napisał to dokładniej. Ale może ktoś to zrozumie.
Wystarczy przeczytac uważniej kilka wywiadów Grossa aby zrozumiec, że on karmi sie takimi własnie ''prawdziwymi Polakami'' bo bardzo łatwo przewidzieć ich reakcję. To własnie skrajniejsi polscy prawicowcy są
@szurszur: Nie wiem czy Gross karmi się "prawdziwymi polakami". Czytałem Złote Źniwa..ciężka lektura, nie tylko przez temat ale i przez nastawienie Grossa. MZ za mocno emocjonalne, za negatywne. Pomieszanie roli historyka i kaznodziei. Unikam takich książek.

Nie jestem psychologiem, ani socjologiem. Niestety czasy komuny mocno zaszkodziły sprawie dobrego opisania lat 39-45. Z jednej strony komunistyczna propaganda, z drugiej oddolne narastanie mitów "ku pokrzepieniu serc".
WYdaje mi się, że poowdów zaprzeczania jest wiecej.

Czasem jednak oceny postawy Polaków dokonywanie w innych krajach sa jednak dla nas zbyt krzywdzące. To rodzi opór i chęc rewanżu.

Inny powód chęci do podważania udziału Polaków w mordzie w Jedwabnym jest błedne myślenie, że to jest jedyny taki pogrom. Pojawia się myślenie, podważymy Jedwabne to podwazymy wszystko.


@szurszur: Moim zdaniem Polskie myślenie skażone jest plemiennością, czyli domniemaniem że przewiny i zasługi
@bygsyti:

Wynik będzie dla nas niekorzystny chyba, że dokona sie fałszerstwa.


Ty już wszystko wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A słyszałeś, że widziano czaszki z czymś jakby śladami po kulach?

1 czerwca w izraelskim dzienniku "Ha'aretz" w artykule "W masowym grobie w Jedwabnem odkryto dowody masakry" napisano - powołując się na rabina Warszawy Michaela Schudricha - że wydaje się, iż znalezione dotychczas czaszki są przedziurawione pociskami karabinowymi.
W drugim wpisie wyraża obrzydzenie myśleniem, którego w pierwszym pożąda. Dlaczego nie widzi sprzeczności? Bo w obu przypadkach rozum nie ma nic do powiedziana. Wyrażana jest nienawiść.


@microbid:

Myślę, że celowo unikasz rozróżnienia pomiędzy pewnymi subtelnościami.

Bo czym innym jest polskość definiowana historycznie i kulturowo, czym innym są Polacy w sensie etnicznym, czym innym Polacy w sensie obywatelskim, a jeszcze czymś innym odpowiedzialności indywidualna (vs odpowiedzalność kolektywna).

Postawiłem tezę, że właśnie
kraj wreszcie staje się krajem matczynej troski,


@microbid: chyba ordynarnego kłamstwa. To negacjoniści jako prymitywne plemię zakłada że trzeba bronić "dobrego imienia" bandytów z zapadłej dziury tylko dlatego że byli tej samej narodowości co współcześnie żyjący. Ponieważ sprawa dotyczy brutalnego mordu ze szczególnym okrucieństwem jest to komentowano za granicą nie ze śmiechem a z oburzeniem. Obrona kłamstwa i nienaukowe insynuacje negacjonistów obnażają brak ich honoru i uczciwości bo o wiedzy to
Wyznawca judaizmu, czyli wyniesionej do świętości żydowskości, któremu bez trudu przychodzi utyskiwanie na "kolektywizmy"... Jesteś tak żałośnie śmieszny.


@microbid: Super. Czepiaj się mojej religii i mojego pochodzenia.

Myślę, że nie myślisz albo łżesz w przekonaniu, że tym właśnie odznacza się myślenie. To dla ciebie istnieją Polacy jako jakiś jeden osobowy byt, który coś tam wie o swojej "polskości", ale nie chce się do niej przyznać.


Istnieją Polacy przyzwoici i Polacy źli.