Wpis z mikrobloga

@delopi: Jeśli masz wątpliwości to polecam zrobić taki myk:
1. Tworzysz obraz całego dysku za pomocą narzędzia Kopia zapasowa wbudowanego w Windows;
2. Uaktualniasz do W10 (upewniasz się, że system poprawnie się aktywował);
3. "Format C" i przywracasz obraz dysku z obrazu utworzonego w punkcie 1.
W ten sposób zostajesz przy obecnej wersji Windows i zachowujesz dożywotnio to darmowe uaktualnienie do W10.
@Dzikus_Z_Detroit: A kto ci bronił zrobić obraz systemu przed dokonaniem uaktualnienia by móc bezboleśnie wrócić do stanu sprzed uaktualnienia? Nawet jest do tego takie narzędzie wbudowane w Windows 7, 8, 8.1, które nazywa się "Kopia zapasowa" i znaleźć je można w Panelu sterowania. Ale wiadomo, łatwiej ponarzekać...
3. "Format C" i przywracasz obraz dysku z obrazu utworzonego w punkcie 1.


@kobeb: A nie można zamiast tego po prostu w ciągu 30 dni wrócić do siódemki przez opcję w ustawieniach Windowsa 10?
Jeśli dobrze rozumiem, to powinno na jedno wyjść, a tak jest jednak prościej.
@kobeb: To znaczy? System może działać inaczej inż przed aktualizacją do 10?

Pytam, bo został mi do zaktualizowania komputer, na którym jest skonfigurowany bardzo specjalistyczny soft i musi wrócić do siódemki, najlepiej w nienaruszonym stanie.
A jednocześnie dobrze byłoby mieć tam już przypisaną licencję dziesiątki na przyszłość.
@BielyVlk: U mnie po tym przywracaniu wbudowanym w Windows 10 były różnice. System działał, ale na dysku były pozostałości po instalacji 10, jakieś dziwne foldery, pliki etc. Generalnie bałagan. Nie testowałem tego na dłuższą metę ale myślę, że spokojnie można założyć, że powrót w ten sposób do starszej wersji Windows może okazać się bolesny. Dlatego sugeruję utworzyć backup przynajmniej tym narzędziem "Kopia zapasowa" w Windows, jeszcze przed instalowaniem uaktualnienia.
@kobeb: Dzięki za odpowiedź.

Czytam w internecie o tych kopiach zapasowych partycji bo nie mam doświadczenia w tej kwestii i widzę, że polecają używać programów typu Acronis True Image albo EASEUS Todo Backup.
Która opcja będzie najbardziej pewna Twoim zdaniem?