Wpis z mikrobloga

Hej Mirki spod tagów #ogrod #dzialka

Planuję zagospodarować sobie kawalek dzialki która leżaża długi czas nieużywana za domem.

Problem w tym, ze jest ona nieco pochyła - niewiele, ale kieliszki się mogą zsunąć ze stolika.
Co sobie wygóglam jakieś niwelowanie, poziomowanie, równanie działki to zwraca sposoby na usunięcie muld i zagłębień a nic w moim temacie.

Działka nie jest duża jakieś10x15m a więc w miarę możliwości chciałbym, żeby obyło się bez zamówienia koparki, żurawia i tankowca.

Tak sobie myślę, żeby wymierzyć wodną poziomicą, przejechać to glebogryzarką celem spulchnienia a potem pobiegać trochę z łopatą i grabiami. Problem w tym, że kompletnie nie mam o tym pojęcia i być tak może, że podchodzę do tematu całkowicie z dupy strony.

Ma ktoś doświadczenia w temacie? Co mogę wpisać w google?

#glebogryzarka #kiciochpyta #robotyziemne #januszedzialkowania #niewiemcowgooglewpisac
  • 2
@m_vo: Widziałeś jak pracują brukarze, albo stawiający płoty, murarze? Poziom/pion wyznaczają sznurkiem. Sznurek mocują do tzw. szpilek, czyli po prostu prętów zbrojeniowych. Wiążą naciągnięty sznurek, poziom wyznaczają zwykłą poziomicą, nawet 1 m (dłuższa = większe precyzja). Można albo spulchnić i przenieść nadmiar ziemi, tam gdzie jej brakuje, albo po prostu dowieźć trochę ziemi. Mi też nigdy plantowanie nie wyszło tak równo jakbym chciał (czyli jak tynk ( ͡° ͜ʖ
@NieMogeSieZarejestrowac: O wyznaczenie poziomu to się nie martwię, poziomica wodna i sznurki jak napisałeś. Poza tym nikt z tego strzelaćnie będzie więc idealnie być nie musi. Poza mirko też pytałem i poweidzieli mi, że ze spulchnieniem tą glebogryzarką to nie taki najgorszy pomysł. Więc jak piszesz - spulchnię tam gdzie wyżej i przeniosę gdzie niżej za pomocą łopaty. Potem się ewentualnie troszkę dowiezie i powinno styknąć.
Dzięki!