Wpis z mikrobloga

@Dpdp: Hmm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LordOfTheBananas: Racja, ale wtedy było to bardziej okrutne i bestialskie, a medycyna sprawiła, że śmierć pozostaje błahym zastrzykiem.
@Narkan: Niekoniecznie, ponieważ często dochodzi do tego, że rodzina uśmierca innego członka rodziny. Są to skarjne wypadki, ale jednak trzeba pamiętać, że istnieją.
@spere Dobre pytanie!
Niekoniecznie, ponieważ często dochodzi do tego, że rodzina uśmierca innego członka rodziny. Są to skarjne wypadki, ale jednak trzeba pamiętać, że istnieją.


@Globalny_Problem: jeśli osoba jest w śpiączce/niekontaktujące w żaden sposób z otoczeniem i nie ma szans na poprawę, to raczej ekonomiczniej jest skrócić taki żywot.

@RejczelMakAdams: Każdy powinien mieć prawo wyboru, ale nie każdy powinien z niego korzystać. Życia nie da się cofnąć przez co proces eutanazji powinien być nadzorowany przez specjalistów, a taka definicja jest stworzona przez sjp.pl - źródło, które podałem.
@Dpdp: Zrobione.
@Narkan: Radyklanie, ale rozumiem. Ma to sens, ale czy można życie ludzkie przeliczać na pieniądze? Jeżeli tak to rodzice wielu ludzi w tym pewnie Twoi mogliby wystawić rachunek za
Jeżeli tak to rodzice wielu ludzi w tym pewnie Twoi mogliby wystawić rachunek za około 18 lat wychowania albo w ogóle nie zdecydowaliby się na dziecko.


@Globalny_Problem: Dziecko powinno być inwestycją, dzięki której rodzice będąc już u schyłku życia będą mieli oparcie i pomoc.
@RejczelMakAdams: Ulga dla cierpiącego jak najbardziej, ale ulga dla opiekunów tylko po przejściu procesu opieki specjalistów i nadzoru stanu zdrowia chorego. Takiego jestem zdania.
@Narkan: Zgadzam się, ale czy mogą się niezdecydować na dziecko, ponieważ jest to kosztowne? Wolna wola dziecka, które tego chce eutanazji to argument za, ale decyzja rodziców zamiast dziecka nie może być usprawiedliwiona pieniądzem.
Zgadzam się, ale czy mogą się niezdecydować na dziecko, ponieważ jest to kosztowne?


@Globalny_Problem: Oczywiście, jest to decyzja rodziców, ale w aktualnej sytuacji w kraju czyli 500+, to raczej nie jest argument przeciw posiadaniu dzieci.

Wolna wola dziecka, które tego chce eutanazji to argument za, ale decyzja rodziców zamiast dziecka nie może być usprawiedliwiona pieniądzem.


Tu niedokońca rozumiem co masz na myśli. Dziecko oczywiście samo za siebie decydować nie powinno, a
@Narkan: 500 będzię kontynuowane przez kolejne bodajże 2 lata, czyli ten argument nie jest wystarczający.

Rodzice nie mogą kierować się aspektem ekonomiczny, dziecko musi mieć prawo wyboru (jeżeli jest to możliwe). Wszystko co napisałeś jest zgodne z moim tokiem, ale ten aspekt ekonomiczny kompletnie mi nie odpowiada.
500 będzię kontynuowane przez kolejne bodajże 2 lata


@Globalny_Problem: o tym pierwsze słyszę, z tego co ja słyszałem świadczenie ma być wypłacane do osiągnięcia przez dziecko 18 roku życia.

dziecko musi mieć prawo wyboru


Wyboru czy chce kurtkę zieloną czy czerwoną, a nie czy chce umrzeć, fakt z wiekiem ranga podejmowanych decyzji musi rosnąć, ale nie do tak skrajnych sytuacji jak eutanazja.

Załóżmy mamy 30 latka, po wypadku samochodowym, w śpiączce
@Narkan: Słyszałem, że ten projekt nie ma tyle potrwać, ale nie mam oficjalnych informacji.

Wyboru czy chce kurtkę zieloną czy czerwoną, a nie czy chce umrzeć, fakt z wiekiem ranga podejmowanych decyzji musi rosnąć, ale nie do tak skrajnych sytuacji jak eutanazja.


Chodzi mi o wybór eutanazji podczas bardzo złego stanu zdrowia, a nie widzi mi się z powodu np.: złamanego serca.

Załóżmy mamy 30 latka,...


Takie sytuacje są dopuszczalne, ale