Wpis z mikrobloga

#ksiazki Czytam cykl Asiimova o Robotach. Jezu jakie to jest dobre, w pare dni pochlonalem juz 3 czesci, zabieram sie za ostatnia ktora jest lacznikiem z Fundacja i zabieram sie za fundacje. Jak ktos lubie takie tematy czyli roboty ze sztuczna inteligencja, kolonizacja wszechswiata itd a wszystko w lekkiej postaci w miare ciekawego kryminalu to polecam. Mialem isc spac ale chyba zaczne ostatnia czesc juz teraz, samo sie nie przeczyta :D
  • 11
@Perlo: Jesteś w błędzie. Po robotach jest jeszcze imperium galaktyczne. Dopiero później jest fundacja. przed samymi robotami jest jeszcze dwutomowy zbór opowiadań Roboty opisujący jak roboty osiągnęły poziom Daniela.
Ja polecam to czytać w następującej kolejności:

- Świat robotów (The Complete Robot)

- Pozytonowy detektyw (The Caves of Steel)
- Nagie słońce (The Naked Sun)
- Roboty z planety świtu (The Robots of Dawn)
- Roboty i Imperium (Robots and Empire)
@EliG: Ze Swiata Robotow czytalem wiekszosc opowiadan. A ze Roboty i Imperium jest wstepem do fundacji to stwierdzilem na podstawie przypisu w ksiazce, nie bylo tam nic ze istnieje jeszcze cos posredniego. Aczkolwiek zastosuje sie, bo lubie czytac w kolejnosci wszystko. Dzieki za rady!

bto kolejnosc ktora mi podajesz jest chronologiczna? bo wlasnie tak zamierzam czytac
@Perlo: Jest chronologiczna. Co do robots to przeczytanie wszystkich opowiadań w odpowiedniej kolejności ma o tyle znaczenie że książka jest podzielona na etapy rozwoju robotyki. Bardzo fajnie się to czyta i widać stopniowy postęp od niemych maszyn niehumanoidalnych do komunikatywnych humanoidów z emocjami. no i jeszcze problemy z konfliktem trzech praw. istny majstersztyk.
BTW. Jak fundacja wciąga cię jak bagno to polecam jeszcze 3 książki przed tomem Fundacja:
Zagrożenie Fundacji (Foundation's
@EliG: No wlasnie sie dziwilem ze nie masz 10 pozycji, bo tyle ma u mnie cykl fundacji.
Skoncze to czytac (pewnie te 15 ksiazek to z 2 miesiace mi zejdzie) to wiem do kogo sie odzywac po nastepne pozycje :)

Dzieki serdecznie za wyczerpujace odpowiedzi :)
Nie wpisałem ich bo to są prace innych pisarzy i kiedy ja zaczynałem przygodę z Fundacją to jeszcze nie istniały. Pisarze są dobrzy ale to nie Assimov.
@EliG: Mam pytanie dotyczące trylogii o imperium galaktycznym: jaka jest jej właściwa kolejność? W internecie spotkałem podaną przez ciebie tylko w jednym miejscu, reszta źródeł podaje
- Gwiazdy
- Prądy
- Kamyk