Wpis z mikrobloga

@MagicznyHubert: Już nie mam teleskopu, sprzedałem cały zestaw i w zamian kupiłem lustrzankę ( ͡ ͜ʖ ͡)
Można podłączyć analog, ale jakość będzie o wiele gorsza, niż w przypadku fotografii cyfrowej. Potrzebny jest T-ring i przejściówka nose piece 2".
@namrab fajne, czemu ekspozycja dwukrotna skoro te same parametry? Składałeś jak HDRa? Czy fizycznie 2 razy ta sama "klatka"?(nie wiem czy nikon tak potrafi, ale moje analogi i stary pentax k10d tak)
Dobra doczytalem co do za zabawka ten nikon... Wow, on chyba sam wychodzi na zewnatrz w bezchmurne noce, jeszce tylko doczytam cos o wielkrotnej ekspozycji w nocy i moze w koncu zrobie cos wiecej niz rozmyta zorze polarna;-)
@Czajna_Seczen: Star-Adventurer, przenośny montażyk statywowy.

@dqdq1: Jeśli Samyang jest słoikiem po ogórkach, to obiektywy innych producentów są na poziomie papierowych kubków na kawę ;) Szkło jest idealnie ostre już na pełnym otworze, a komy trzeba się doszukiwać pod lupą. Jedyne, co daje się we znaki, to mocny odblask pojawiający się przy fotografii bardzo jasnych źródeł światła. Poniżej jeszcze jedna fotka (4 sekundy ekspozycji) i wycinek przedstawiający zachowanie obiektywu na pełnym
źródło: comment_9u349XCDrk3X9Rs1vqUtNhMBWSMKoCpD.jpg
@Czajna_Seczen: Jak rozglądasz się za małym montażem pod lustrzankę, to weź też pod uwagę model iOptron SkyTracker. Cena podobna, nośność mniejsza (3 kg zamiast 5 kg), ale jest też bardziej kompaktowy i zbudowany z lepszej jakości materiałów. Star Adventurer to mieszanka plastiku i aluminium.