Wpis z mikrobloga

@TakoRzeczeZaratustra: namiot mozesz rozbić 150m od zabudowań. Najlepiej, zeby to nie byl teren prywatny lub teren parku narodowego, wtedy powinno byc ok. Co do warunków pogodowych - Norwegię dziele na Norwegię i na fjordy. Norwegia to skupiska ludzkie, gdzie pogoda bywa kapryśna, ale z reguły jest znacznie ładniejsza niz w samych fjordach. Fjordy z kolei, to długie na 60-70km "koryta", w ktorych mozesz spotkac ludzi glownie na najcześciej uczęszczanych szlakach (np.
@Saper86: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Może jednak doprecyzuję o co mi chodziło ;) Czy na samym Pulpit Rock można się rozbić z namiotem (tak jak na zdjęciu)? Chodziło mi bardziej o to czy to jest dozwolone i czy by przypadkiem nie zdmuchnęło namiotu z lokatorami, bo nie ma gdzie wbić śledzi.

Wiem jaka jest pogoda w Norwegii i jak to jest z namiotami (allemansrätten), ale tu chodziło mi tylko o ten
@TakoRzeczeZaratustra: mozesz próbować rozbic sie na Pulpit Rock, ale odradzam to rozwiazanie - od rana zlatują sie tam turyści. Bezposrednio nad Pulpit Rock masz jeszcze kilka wzniesień (m.in. tam rozbiłem swoj namiot widoczny na zdjęciu). O śledziach mozesz zapomniec, nie ma gdzie ich wbić. Jedynym rozwiązaniem przed odfrunieciem sa duże kamienie, o ktore wiazesz linki. Jesli wierzysz w swoj namiot, to mozesz zrobic to na jednym ze szczytów, ale wtedy jestes