Wpis z mikrobloga

Witajcie!
#android mogę prosić Was o pomoc?
W towarzystwie uchodzę za speca od IT, sporo wiem o komputach lecz adroid to jeszcze nie moja bajka. Zlecenie pracy z telefonem trafiło mi się szybciej niż chciałem. do sedna dostałem Samsunga S3 (biały) z rozlanym ekranem i nie działającym dotykiem w celu odzyskania plików.
Byłoby łatwo gdyby uszkodzenie nie dotyczyło płytki dotykowej, wpisuje hasło i elo, dostęp przez kabel usb, wyczytane dane i wszyscy zadowoleni.
Tutaj zaczynają się dla mnie schody: w tym przypadku muszę wykonać root telefonu czy istnieje jeszcze jakaś inna możliwość żeby dostać się do pamięci?
Czytam właśnie o całym zagadnieniu, ale nie wszystko jest dla mnie jasne. Np. nie wiem jaki to andriod, i jakie są skutki użycia metody dla innej wersji systemu niż moja lub jak zrobić żeby nie uceglić telefonu.
  • 3
@wysuszony: Dzięki, nie brałem już pod uwagę odblokowania dostępu do urządzenia w standardowy sposób. Wiedziałem o myszce ale niestety w tym przypadku ekran jest całkowicie rozlany, czysta czerń, jeżeli nie będę pewny że wiem jak wykonać root, kupie kabelek i uzyskam dostęp za jego pomocą.