Wpis z mikrobloga

@nietypowy_sebix: Ze wszystkich DAW jakie testowałem - najlepiej wyposażonym jest dla mnie Logic, Live to prawdziwy magiel do pętli audio i ogólnie muzyki tworzonej na samplach, zaś najbardziej przyjaznym i najbardziej stabilnym jest dla mnie Reason. Właśnie przez to, że nie ma obsługi VST. Ma za to unikalny format - Rack Extension. Te wtyczki zachowują się jak hardware, głównie ze względu na możliwość routingu sygnału (czego VST nie potrafią)

U ludzi
@nietypowy_sebix: Na chwilę obecną FL Studio, używałem Reapera, ale głównie do pracy na samplach, do produkcji jakoś dla mnie niewygodny. Ableton świetny do sampli, wręcz do tego stworzony, Reasona testowałem bardzo dawno temu, chyba wersja 4, ciekawy DAW, unikalny, ale dziś za niego nie brałbym się ze względu na VST które używam (głównie samplery, romplery). Miałem styczność również z Cubase, ale to głównie w studiu. Jak byłem kiedyś mniej rozgarnięty i
FL studio jest zalosny z tym beznadziejnym pakietem pluginow ktore zawiera. Ponad to narzedzi do edycji plikow audio tam wlasciwie nie ma.

Logic to najlepszy stosunek cena/jakosc a pluginy w nim zawarte brzmia najlepiej ;) np taki kompresor jako jedyny na rynku nie koloryzuje dzwieku.