Wpis z mikrobloga

Ja p------e #windows #windows10, to k---a najgorszy system jaki powstał na świecie. Z dnia na dzień coraz bardziej mnie strzela c--j, jak można zrobić coś tak z-------o, przecież to g---o jest na poziomie Visty, albo może nawet milenium. Zaczynając od tego, że w zależności od update system lubi się po prostu zawiesić. Ale i tak k---a najlepsze w tym gównie jest ten j----y sklep z aplikacjami, nie wiem na c--j to komu, bo jedyne aplikacje jakie stamtąd ściągnąłem to Twitter i jakieś g---o do podcastów i są to chyba jedyne dwie aplikacje które k---a jakoś z tego sklepu działają, próbowałem Messengera, który po 30 minutach przestał synchronizować wiadomości.

Ale to k---a jeszcze nie jest koniec, mam ten j----y notification center, który miałbyć czymś co ma MacOS, że mamy kalkulator i inne chuje po prawej, ale co z tego wyszło? Że to jest k---a nie potrzebne, jedyne co tam jest to w---------e notyfikacje o tym, że wyłączyłem firewalla. Serio, chciałbym żeby to było bardziej użyteczne i to nie byłoby trudne do zrobienia, bo brakuje mi w tym systemie np. widgetu na dolnym pasku gdzie mógłbym szybko przełączyć muzykę w Spotify, albo po prostu dodać do tego notifkacyjnego gówna informacje o tym co się dzieje na świecie(breaking news), albo informacje o twojej ulubionej drużynie, to nie k---a wjebmy informację o tym, że mam j------o firewalla wyłączonego.

Do tego cały UX jest z-----y, jak byłem na #linux aka #ubuntu, to wszystko wydawało się jakieś bardziej zrobione pod użytkownika, a jeśli nie było to mogłeś to szybko zmodyfikować. A niestety jeśli chcesz wyłączyć komputer w Windowsie to musisz zrobić chyba z 5 klików, przecież to jest chore. Jeszcze wspomnę k---a o Aniversary Update, które jest k---a śmieszne, wielki thing, update systemu zapowiadany jakby to było MacOS Sierra, El Capitano czy Joszimitsu, a co tak na prawdę dostajesz? J----Y UPDATE CORTANY, która ssie pałe lepiej niż Siri, do tego jest nie dostępna w polsce. Więc jak to na Microsoft przystało, 50% nie działa, a reszta działa, ale na o-------l.

W-----a mnie to jak ta firma robi wszystko na o-------l, przypomnijcie sobie #windowsphone miałbyć taki zajebisty system, a sam używając kiedyś WP7, to myślałem, że w------e ten system. Aplikacje nie działały tak jak powinny, brak notification bar jak w normalnych telefonach, pamiętam zresztą jak Microshit mówiło, że to się wszystko poprawi w WP8, a było jeszcze gorzej. Ale za to słyszałem, że WP10 działa dosyć dobrze.

Już nawet nie chcę mi się gadać o tej prywatności.
#rant #heheszki #j--------e
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carlos_Irwin_Estevez: ale on ma rację mi po jakimś update wywalił się sam z siebie boot loader windowsa XD. Druga super rzeczą na windowsie jest to ze zużycie procesora w spoczynku mam na poziomie 30%-50% jak wyłącze jakąś grę, nie ważne jaka gra po każdej zostaje zużycie na tym samym poziomie.

  • Odpowiedz
@rekoj: ostatnio instalowałem sterowniki do karty wifi i j----o mi bluescreenami przy starcie systemu, musiałem wejść w tryb awaryjny, wyłączyć ten sterownik, ale on nadal działa więc nie wiem o c--j chodzi.
@magik111: jak używasz komputera do przeglądania internetu to raczej nic sie nie bedzie działo.
@ex-02: GTX 970 i i5 4460, 8GB ramu :D
  • Odpowiedz
@ex-02: No nie ma, jak nie jest energooszczędny. Procesory co mają 6 lat są na tyle wydajne, że wszystkie gry chodzą z palcem w dupie. Jedyne co warto to grafiki zmieniać do gier.

Oczywiście nie licząc SSD, ale nawet na HDD system powinien działać dobrze
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: Format w linuchu nigdy nie jest rozwiązaniem problemu, tu raczej obstawiał bym złą konfiguracje, lub twój znajomy ją zmienił na błędną. Linucha też można formatować z zachowaniem poprzedniej konfiguracji. Zbyt dużo zmiennych by można było dokładnie ocenić co zawiniło, jednak po czasie jaki spędziłem z tymi systemami stawiał bym na czynnik ludzki.
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: @rekoj: @fervi: przy mojej pierwszej instalacji Linuxa nic nie s----------m, więc raczej wina konfiguracji, bo trzeba się na prawdę postarać żeby coś s--------ć, albo grzebać w jądrze.

Windows 10 zaczął się r----------ć przy zainstalowaniu sterowników do karty wifi.
  • Odpowiedz