Wpis z mikrobloga

może to #niepopularnaopinia, ale... nie ogarniam bólu dupy niektórych ludzi w związku z #sdm (btw fani poezji śpiewanej tez pewnie wkurzeni przez zawłaszczenie tagu :p). może dlatego, że sama byłam parokrotnie na europejskich spotkaniach #taize i tak, miasta były często sparaliżowane, i tak, tłumy młodych ludzi jeździły metrem za darmo tam i z powrotem, ale... jakoś wszyscy to przeżyli i nie spotkałam się nigdy z objawem nieżyczliwości ze strony lokalsów. nie wiem, jakie inby się tam odwalały przed każdą imprezą, nie wiem, jakie były reakcje mediów w holandii, a jakie dajmy na to we włoszech, ile i czy w ogóle było dofinansowania, ale cóż - takie wydarzenia mają miejsce, deal with it. musiałam sobie to napisać po dojrzeniu w metrze tego radioaktywnego materiału na ekranie... http://natemat.pl/185639,kto-moze-ten-ucieka-krakowanie-boja-sie-zamachow-i-tlumu-wiec-masowo-opuszczaja-krakow-podczas-sdm
  • 20
@noorey: raczej chodzi o to, że organizatorzy tego spędu zamiast myśleć o bezpieczeństwie ludzi najpierw patrzą na zysk który mogą osiągnąć dzięki temu - bardzo chrześcijańska postawa. I to się ludziom nie podoba. No i jeszcze to, że każdy się dorzuca do tego w formie podatków. Jak ja zrobię spotkanie ludzi wierzących w smoki i czarownice to też mi państwo da kasę bym mógł je zorganizować?

A co do samych mieszkańców
#sdm (btw fani poezji śpiewanej tez pewnie wkurzeni przez zawłaszczenie tagu :p).


@noorey: Ale nie obrażaj, dobre? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ból dupy ma wiele osób i o wiele mniejsze wydarzenia, także pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Nie wdawać się w przepychanki. Kto chce - popiera, kto nie - narzeka. Po co drążyć temat.
@pilot1123: serio? ale przecież te masy ludzi ci się 1 dnia nie przyjadą i już dziś duża część przyjechała do Krakowa i okolic. Po centrum już od poniedziałku łaziły masy grup z tymi niebieskimi plecakami śdmu. Ja tam się ciesze że jest śdm bo mam 4 dni zamknięte biuro i możne jechać sobie w góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noorey: Sorry, nie doczytałem końcówki. Czyli nie mieszkasz w Krakowie i jeszcze mi będziesz mówić, że nie rozumiesz bólu dupy Krakowian? Hm, no ciężko rozumieć jak się będzie te "tłumy ludzi" i "utrudnienia" oglądąć jedynie w necie lub TV. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci, których sprawa de facto nie dotyczy.
@kemping: spodziewałam się takiej odpowiedzi, możemy więc poprzestać na tej konkluzji. mogło trafić na każde inne miasto i jakąkolwiek inną imprezę masową. w warszawie był ostatnio szczyt nato, a co za tym idzie - też były utrudnienia.
@noorey: rzeczywiście, tyle że szczyt nato był w weekend a nie przez ponad tydzień. no cóż, jako mieszkaniec Krakowa mam już obecnie podejście, że trzeba to przeżyć. na szczęście mieszkańcy dostali aż dwa udogodnienia - bilet na komunikację za 15 zł i darmowe ZOO ( ͡° ͜ʖ ͡°)