Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie #!$%@? jak ludzie którzy nie jeżdżą regularnie pociągami. Teraz przed sdm jest dramat. Te zrozpaczone oczy szukające miejsca zarezerwowanego w przedziale. Te biegi z walizkami przez cały peron na czoło pociągu jakby nie można było wsiąść w pierwsze drzwi. Światowe dni młodzieży a widzę setki starych ludzi z walizkami belkoczacych po hiszpańsku i w suahili. Non stop siadają nie tu gdzie powinni mylą wagony przedziały. Ja wiem ze ostatni jechaliście pociągiem w 1986 na pogrzeb wujka Jurka ale kurde aż tak wiele się nie zmieniło. Dramat. Za dużo amatorów pcha się do zabawy, powinna być w pociągach klasa dla zaawansowanych użytkowników. #boldupy #kolej #oswiadczenie #truestory
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: A ja na przykład będę bronic bo sama rzadko jeżdżę pociągami a np. kupilam ostatnio bilet do wagonu bez przedziałów a trafiłam na przedzialowy i miałam problem w ogóle z tym żeby znaleźć odpowiedni wagon i z tym czy to na pewno ten pociąg.
  • Odpowiedz
@pollyanna dokładnie ( ), teraz siedzię bez rezerwacji na jakiś fotelu, obok mnie usiadła nerwowo spoglądając babeczka, chyba siedzę na jej miejscu no ale skoro nie odzywa się nie pyta o miejsce to Mirkuje dalej słucham muzyki i relaksuje się podróżą w pociągu polskiej marki PESA( ͡° ͜ʖ ͡°)- tak to się robi amatorzy.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: miesiąc temu robiąc trasę przez połowę Polski, siedziała naprzeciwko mnie pani ~60. nie dość, że ściągnęła buty, co czuł cały przedział, to wyciągnęła nogi między moje i kazała mi zrobić to samo (!) ze swoimi, żeby było nam tak wygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze zaznaczyła, że nogi myła a kolanówki ma wyprane.
reszta przedziału to Janusze wracające z Kołobrzegu i matka z niewychowanymi dziećmi.
  • Odpowiedz
@creative1222: IC i EIC mnie wkurzają bo
a) są drogie
b) cholernie często się spóźniają, przynajmniej na trasach na których jeżdżę.
TLK to jeszcze nie to, cena prawie ta sama a standard podróży niższy. Na Regio łaskawie spuszczę zasłonę milczenia.
  • Odpowiedz
@Kaelthas: Jak już to PKP Intercity, bo spółka PKP przewozów nie realizuje.

IC i EIC mnie wkurzają bo a) są drogie


No IC to są akurat w cenie zwykłych TLK i te ceny nie są jakoś wygórowane.
  • Odpowiedz