Wpis z mikrobloga

143 projekty seriali otrzymała TVP w ramach akcji Nabór, Ocena i Selekcja która ruszyła w zeszłym miesiącu. Przeszło dość dużo, bo aż 124. Wśród nich:

W kategoriach seriali sensacyjnych zgłoszono kilka projektów kontynuacji wcześniejszych produkcji TVP. Chodzi o trzeci sezon „Gliny” (pierwszy pokazano w TVP1 w 2004 roku, a drugi w 2008 roku), oraz trzeci sezon „Głębokiej wody” (jego produkcję Maciej Chmiel zapowiadał już w maju br.). Pojawiły się też dwa projekty zatytułowane „07 zgłoś się” - taki tytuł ma kultowy serial o przygodach porucznika Sławomira Borewicza, pierwszy raz wyemitowany w latach 1976-1987 (liczy 21 odcinków), a potem wielokrotnie powtarzany.

W kategoriach historycznych pojawiły się cztery pomysły na seriale o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a także koncepcje produkcji o dywizjonie 303, armii Andresa, ORP Orzeł, Poli Negri i „Prymas” (być może dotyczący kardynała Stefana Wyszyńskiego). Jest też projekt o tytule „Nasze matki, wasi ojcowie” będącym parafrazą tytułu kontrowersyjnego miniserialu niemieckiego „Nasze matki, nasi ojcowie”


#

Wiecie dlaczego wykopowy projekt #tracztheseries będący spin-offem Plebanii o życiu i początkach kariery Janusza Tracza nie został zaakceptowany?


#seriale #tvp #tracz
Joz - 143 projekty seriali otrzymała TVP w ramach akcji Nabór, Ocena i Selekcja która...

źródło: comment_6PdIGWYMVrGijzrvjB8NdPoAhnt7koBX.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Biorąc pod uwagę brak innych powodów to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

SCENARZYŚCI GO NIENAWIDZĄ. JEDEN WYKOPOWICZ ODKRYŁ SPOSÓB ABY UNIKNĄĆ KRYTYKI PRZEZ NIEPISANIE CZEGOKOLWIEK [ZOBACZ MEMY]
  • Odpowiedz
@Sachees: Mowa jest tania. Kilka wzniosłych deklaracji na mirko się pojawiło... i w zasadzie tyle ich było. Osobiście też zawiodłem, chociaż nigdy nie chciałem się za to brać samodzielnie. Trochę materiałów i pomysłów mam, ale każdy kto brał się za jakiekolwiek dzieło twórcze, ten wie że od pomysłu do jego realizacji jest długa droga.

Projekt nie został porzucony i na dniach pewnie jeszcze się jakoś za to wezmę, ale naprawdę
  • Odpowiedz
@amp: Początkowo myślałem że chcą robić serial o jego synu Sławomirze, bo przecież Borewicz był Porucznik i to wszyscy wiedzą.
  • Odpowiedz
@Joz: to nie jest koorwa takie proste. Trzeba przecież obejrzeć uważnie wszystkie odcinki, żeby nie wyszły takie wtopy jak w Grze o Tron z naszyjnikiem Malisander :)
  • Odpowiedz