Wpis z mikrobloga

@xSQr: bhp ma gdzieś wiele spraw wynikających z winy pracodawcy, ale o byle głupotę do robotnika sie przesadzić to pierwszy.

Nie mowie ze kazdy bhpowiec jest zły, czasem przyjdzie zwróci uwagę i tyle, ale #!$%@?, wyszedłem raz na Anwilu Włocławek z pomieszczenia na dwór do samochodu i nie miałem nałożonych okularów (chyba nikt nie wie po co one sa potrzebne w takim miejscu jak droga od drzwi do samochodu (20m w
@nico112: według mnie są rusztowaniem, skoro pełnią funkcję podporową, to muszą mieć jakąś nośność maksymalną i być zgodnie z instrukcją montażu wzniesione.
Wszyscy montujący muszą mieć uprawnienia. Oczywiście pomocnicy czytaj podawacze elementów już nie muszą.

Skąd te pytania?
@nico112: @jarezz: i czy na planie rusztowań, który musi znajdować się w biurze budowy nanoszą na bieżąco nowe lokalizacje rusztowań i za każdym razem potwierdzane jest poprawne zmontowanie przez osobę z uprawnienia monterskimi, a potem sprawdzane przez osobę z upr. monterskimi albo konstrukcyjnymi budowlanymi.
@inyourface: odbiór rusztowania może być dokonany tylko przez osobę z uprawnieniami konstrukcyjnymi budowlanymi. Monter może uczestniczyć w odbiorze komisyjnym i podpisać się jako taki członek komisji na protokole. Sam tego nie może zrobić.