Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem czegoś. Dzisiaj wydaje się, że dieta bezglutenowa jest odpowiedzią na wszystko. Bolą cię plecy? Spróbuj diety bezglutenowej. Masz Hashimoto? Dieta bezglutenowa to coś dla ciebie. Dziecko ma autyzm? Wypróbuj na nim dietę bezmleczną, bezglutenową i bezcukrową. Czy ktoś może zarzucić mi jakimś porządnym badaniem które by potwierdzało to że spożycie chleba i produktów mącznych ma destrukcyjne działanie na organizm ludzki?

Tak btw z tymi plecami to nie był żart.

#gluten #dietabezglutenowa #przemyslenia
  • 10
@shelob z plecami pierwsze słyszę :D ale przy hashimoto rzeczywiście u niektórych osób ma korzystne działanie tymczasowe odstawienie glutenu bo jest silnym alergenem a jak i tak masz stan zapalny w organizmie to jest się dużo bardziej narazonym na takie #!$%@?. W autyzmie mechanizm jest nieco inny, ale też są dzieci na bg z dobrymi wynikami. Nie jestem teraz przy komputerze i mi niewygodnie, ale polecam zacząć szukanie chociażby od google scholar,
@shelob chcesz poznać prawdę to nie słuchaj się nikogo tylko spróbuj sam na sobie. Co do dzieci jeśli rodzic widzi ze źle się dzieje z dzieckiem to jak to mówią tonacy brzytwy się chwyci
@felixa: Jeśli ból pleców jest spowodowany stanem zapalnym to mogłoby mieć jednak sens. Serio muszę o tym poczytać, a już zwłaszcza o związku z autyzmem, bo w głowie mi się nie mieści to, że ludzie jedli przez setki lat produkty mączne i żyli, a teraz jest to "najgorszy syf". Mój jedyny domysł jest taki, że może mieć to związek z chemikaliami których się używa podczas produkcji żywności, a których dawniej nie
@shelob trzeba znaleźć złoty środek w tym wszystkim, a po pierwsze jak komuś przeszkadzają składniki w diecie to zrobić badania na nietolerancje a nie ślepo lecieć za tłumem no i najważniejsze ludzie nie jedzą np glutenu itp bo to modne i nie przetłumaczysz, chociaż co do cukru to badziewie, od tego się tyje i koniec więc warto go nie jeść albo ograniczyć się