Wpis z mikrobloga

@Klasowy_Mongol: ale jaka mechanike bedziesz studiowal? I co ty chcesz robic w wolnym czasie?
Przeca na studiach na poczatku bedziesz mial same matematyki i fizyki na odsiew swierzakow i przypadkowych studentow.
A konkretniejsze rzeczy (przez co i drozsze) jak laborki i cwiczenia tematyczne to zazwyczaj 2 albo i 3 semestr i dalej.
@PurpleHaze: mechanika i budowa maszyn na mechanicznym.
No wiem, że będzie matma, ale nie chce mi się teraz ją zajmować, odrzuca mnie zajmowanie się tym w trakcie roku szkolnego. Chciałbym zacząć już pod pracę się przygotowywać, robić samemu.
@Klasowy_Mongol: sciagnij sobie inventora jakas wersje trial ze strony autodesku i ogarnij samouczki, czesto nawet na stronach politechnik sa lekcje do sciagniecia.
Poogladaj sobie poprojektowane mechanizmy, jak wyglada projektowanie (filmy i tutorialne na YT), jak tworzy sie elementy w cadach na gotowych przykladach.
Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie:

Chciałbym zacząć już pod pracę się przygotowywać, robić samemu.


Chcesz sie przygotowywac do pracy zawodowej?
@Klasowy_Mongol: daj sobie spokoj, mowie zupelnie szczerze i serio. Pierwszy semestr to jest taki zapierdziel, ze celuj w to bys nie mial plecow i przeszedl na drugi, niz bycie ponad program.

Poza tym czego chcesz sie uczyc poza programem? Jak pewnie nawet nie wiesz jakie przedmioty bedziesz mial na 1 roku.

Jak cie nosi to ogarnij sobie konkretne granice, calki, pochodne (bo chyba teraz w sredniej pochodnych nie ma), bedziesz mial
@Klasowy_Mongol: Ściągnij AutoCADa i Inventora. Naucz się porządnie tych programów(gdy będziesz mieć je w toku nauczania to napisz zaliczenie na początku semestru i wolne, ja tak robiłem). Dodatkowo jak na grafikę będziesz musiał robić rysunki ręcznie, to zrobisz sobie w programie, wydrukujesz i przerysujesz przez szybę. Polecam ten sposób, nie ma wtedy #!$%@? z krzywymi liniami. A jak prowadzący pokreśli ci długopisem rysunek to nie rysujesz od nowa tylko na kompie