Wpis z mikrobloga

@Korhazz: czas porodu liczy sie od pelnego rozwarcia. Tak mi tlumaczyli na szkole rodzenia. Ewentualnie od podania znieczulenia. Zaden lekarz nie pozwolilby na 13 godzinny porod, czy nawet 20 godzinne jak ludzie pisza na necie... Od odejscia wod do porodu mija kilka godzin zazwyczaj
  • Odpowiedz
  • 1
@Kismeth: tu lekarka mowila ze porod zaczyna sie id odejscia wod, a akcja porodowa od pelnego rozwarcia. Nie bede wnikal, fakt jest taki ze od 20 siedzimy w szpitalu. Pomimo podania srodkow rozkurczowych i oksytocyny (juz 2 razy) nie ma rozwarcia... Czekamy a moja sie meczy bo skutcze ma ciagle...
  • Odpowiedz
@Korhazz: Trzymajcie się. Niech żona się porusza, jakieś piłki, po schodach pochodzi lub zrób jej masaż, powinno pójść. A jak nie to ciśnij mocno lekarza, żeby nie odbiło się to na dzidziusiu :) I podziwiam ją, ja bym tyle nie dała rady, cieszę się tym bardziej, że u mnie to było raz dwa i po sprawie.
  • Odpowiedz
@Korhazz: Cesarkę proponują wtedy, kiedy zagrożone jest życie dziecka. Ale moim zdaniem u Was, to już przesada, przecież różowa się męczy. W każdym razie w której fazie porodu jest? Raczej w pierwszej, bo teraz czytam, że nie ma rozwarcia..
Nie martw się na zapas. Jeżeli bobo ma dobre tętno, to pewnie jeszcze poczekają..
Dawaj znać.
  • Odpowiedz
@Korhazz: Ja rodziłam 23h licząc od odejścia wód. Macie możliwość wzięcia znieczulenia zewnatrzoponowego? Jak żona odpocznie to może i rozwarcie pójdzie, przynajmniej u mnie tak było :)
  • Odpowiedz
@Korhazz: jeśli sie uda urodzić SN, to mimo tego, ze teraz żona sie meczy, pózniej będzie szczęśliwa, bo raz dwa zapomni o porodzie. Po cesarce pierwszy tydzień jest masakra, a pózniej i przez miesiąc sie cieżko wstaje z łóżka. Jak jest chociaz cień szansy, to warto walczyć o SN.
  • Odpowiedz
@Korhazz: Każdy szpital ma inne procedury przy porodach. W niektórych kroją jeśli nie ma postępu przez kilka godzin.
W sumie u mnie było, że skurcze co 2 min a rozwarcia brak, więc nie mogłam dostać znieczulenia, bo zatrzymałoby akcję porodową. Póki Ktg jest prawidłowe, to nie ma co się martwić.
  • Odpowiedz
@Korhazz: mieliśmy to samo. Poród 27h. Nie przesadzanie że znieczuleniem bo skurcze właściwe mogą ustąpić albo się zmniejszyć. Wtedy oksytocyna i hardcore bo to potęguje skurcze 2x.

Tak czy owak podstaw telefon i mikro. To ważny dzień, więc musisz być przy kobiecie a nie tu. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@TheMan: jesteś idiotą aby pisać komuś w takim stresie takie rzeczy o zdrowiu własnego dziecka. Przypominam że jest w szpitalu i opiekę mają najlepsza z możliwych.
Swoje docinki wsadź sobie serdecznie w dupe.
  • Odpowiedz