Wpis z mikrobloga

Mirki, za tydzień wybieram na #mazury, ale jeszcze nie wiem gdzie. Znacie jakieś miejsce gdzie można rozbić namiot (może być pole namiotowe), legalnie zrobić ognisko, żeby do najbliższego sklepu nie było 100km, żeby można było połowić, najlepiej z brzegu, choć łódkę też jestem w stanie wynająć, była jakaś knajpa gdzie można by się wieczorem udać i to w zasadzie tyle. Znacie? Wołam #olsztyn #suwalki #bialystok #elblag, ale z góry przepraszam za spam, po prostu nie chcę jechać w ciemno.
  • 20
  • Odpowiedz
@pwone: Uderzaj na Gołdap, i na dziko dasz radę się w okolicach porozbijać na wsiach, i na agroturystyce bez problemu coś znajdziesz. Stańczyki, Wiżajny - może w te rejony warto się zapuścić. Puszcza Romincka bywa piękna latem.
  • Odpowiedz
@unhit: Tak jak pisałem, chcemy namioty, więc bardziej na dziko niż z pełnym wyposażeniem. Przepych mnie nie interesuje i chcę się trzymać z daleka, ale odludzie gdzie do najbliższego sklepu jest 100km to też średnio. Namioty, ognicho, piwo i wędkarstwo to mnie interesuje najbardziej.
  • Odpowiedz
@pwone: No to zgodnie z sugestiami wyżej omijałbym okolice "wielkich jezior" Mikołajki, Giżycko. Zapodam Ci miejscówki, w których bywałem co najmniej kilka razy (przy czym zawsze na dziko lub ktoś tam miał domek, więc o ew. prawilne pole namiotowe musisz się rozejrzeć):

Pluski - nieźle rozwinięta wiocha, sklep, wszystko na miejscu, zaludnienie umiarkowane-duże
Swobodna - zadupie, może być trudno ze sklepem czy knajpą, mało ludzi; nawet mogę zapodać fotę, gdzie dokładnie się rozbijaliśmy :)
Narty - jest tam jakiś ośrodek, ale generalnie powinno być luźno, czyste jezioro. przynajmniej kiedyś
Majdy - mało ludzi, dużo Niemców ;) sklep niedaleko, bardzo ładnie; nie wiem
  • Odpowiedz
@unhit: dobrze napisał, co do Nart to dodam tylko że wiocha lezy nad jeziorem Świętajno, czystszej wody i ładniejszych plaż to na Mazurach nie znajdziesz. Nad tym samym jeziorem leży miejscowość Warchały która jest dużo bardziej tłoczna i wiecznie #!$%@? warszawiakami, więc to miejsce omijaj
  • Odpowiedz
@pwone: Jeśli na Suwalszczyźnie i nie interesuje Cię odludzie, to polecam jezioro Szelment, jest tam też wyciąg do nart wodnych, ewentualnie miejscowości nad jeziorem Wigry - Stary Folwark, Gawrych Ruda lub za Augustowem - Przewięź. Polecam też Gołdap, fajnie to teraz zrobili. A Mazury to nie wiem, może Ruciane - Nida?
  • Odpowiedz
@pwone: https://www.google.pl/maps/place/Szeroki+Ostr%C3%B3w/@53.7290389,21.7366923,13.75z/data=!4m5!3m4!1s0x46e1f1c15617fb49:0xa625c8728300b143!8m2!3d53.7377837!4d21.7419091

Szeroki Ostrów na śniardwach. Namiot rozbijasz jak chcesz, miejsce na ognisko też się znajdzie, w miejscowości Zdory masz 2 sklepy z czego jeden to dawna remiza zaadaptowana na sklep i restauracje o jakże niespodziewanej nazwie Remiza:)

oprócz tego w Zdorach masz Habass może akurat coś będzie się działo :)
  • Odpowiedz