Wpis z mikrobloga

@lerner: CM Storm QuickFire TK MX Blue, popieram mordo moja ma rok i jest zajebista. Przyjęła setki p---------ć, a membranowa za 100 zł po 10 p-------------h w nią spacja się j----a.
  • Odpowiedz
@Adziorroo: Mam tą samą, tez do Osu kupiłem.
@Wirtuoz: Zwykłe klawiatury mi po dwóch tygodniach padły, mechaniczna mi trzyma drugi rok już i nadal działa tak dobrze jak na początku. Na prawdę, jak raz wejdziesz na mechaniczną, to nigdy nie będziesz chciał wrócić do zwykłej. Samo klikanie daje przyjemność. Do tego w mechanicznych jest skrócony czas reakcji.
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Jest pewna nowość z chin, sam się do niej przymierzam za kilka miesięcy - Delux KM02.
Gdyby nie to, że podświetlenie ma takie średniawe, to pewnie bym się nawet nie zastanawiał. Recenzje są bardzo przychylne, jest wykonana z aluminium a samo wykonanie jest na poziomie klawiatur ze zdecydowanie wyższej półki cenowej.
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Ja miałem Razer BlackWidow Ultimate Silent 2015 albo coś takiego .. po pół roku używania rozsypała się spacja .. oddali hajs -.- klawisze są niewymienne i niestety łatwo mogą się rozwalić.. więc ODRADZAM :(
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: jezeli stac cie na taki zakup to polecam bo warto, nie tylko lepiej sie gra ale nawet w codziennym uzytkowaniu podnosi komfort. ja sam trafilem okazje i kupilem steelseries v6gv2 za 180 zl. co prawda gdybym mial wybierac teraz to wybralbym chyba na red switchach i niebral z niemieckim(chyba) ukladem klawiszy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Cherry MX to rodzaj przełączników a nie model klawiatury - większość klawiatur mechanicznych korzysta z przełączników cherry MX. Akurat Widdow się opłaca - jest strasznie podobna do prawie dwukrotnie droższej Trigger Z od CMStorma (ale nie ma podświetlenia). W tym przypadku akurat warto kupić razera imho.

Ja sam używam CM Stormy bo bardzo siedzą duże przyciski.

Co do samych rodzajów przełączników przez internet przelała się już cała masa wytłumaczeń
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: Czarne są najmniej popularne ponieważ są w mechanice takie same jak czerwone tylko siła oporu klawisza jest większa przez co zalecana jest dla ludzi o na prawdę ciężkich paluchach. Jeśli to będzie Twoja pierwsza klawiatura mechaniczna to brązowe sprawdzą się najlepiej. Natomiast jeśli chcesz być super pro gejmer z super szybkim naciskaniem to czerwone będą ok. Jeśli masz możliwość i jesteś z miasta jakiegoś większego to pośmigaj po okolicznych
  • Odpowiedz
@kenguh:

Polecam kolego jakiś kurs czytania ze zrozumieniem. Gdzie tu prędkość ma się do wygody ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jeżeli OP wystarczy tańsza klawiatura to nie widzę potrzeby aby miał dokładać ok. 150 zł.

A zresztą...
  • Odpowiedz
  • 0
@kolluk "ze wzgledu na wlasne preferencje" - jak nie wie co chce to sie dlatego radzi innych. A jakby wiedzial co chce to by nie pytal. Z klawa jak z audio - trzeba sie zastanowic czy warto dolozyc. Ale jak ktos jest gotow juz wydac tyle to raczej nie chce oszczedzic.
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: od siebie mogę polecić Ozone Strike Battle. Cena ok 330-340, przełączniki Cherry mx. od dwóch tygodni mam i już mnie te membranówki w pracy w-------ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wirtuoz mam redy. Mój pierwszy mechanik wiec porównania nie mam. Mała, przy moim niewielkim biurku sprawdza się znakomicie. Podświetlenie daje radę. Jest głośna ale u mnie to akurat nie problem. Gra się na niej rewelacyjnie. Wątpię żeby to była zasługa klawki ale statystyki w battlefroncie mam ostatnio jakoś 2x wyższe :D no ogólnie to polecam, ciężko coś innego w tej cenie i na tych przelacznikach znaleźć jeśli zależy Ci na podswietleniu.
  • Odpowiedz