Wpis z mikrobloga

@MrBrock: + :))

@Keczupp: jest masa "znanych" rozwiazan roznych rzeczy ktore sobie mozesz poprogramowac

jakies tluczenie sortowan, list, drzew bianarnych, sortowan drzew... kodowania... roznego rodzaju algorytmy zachlanne
  • Odpowiedz
@Keczupp: Teoria : jakaś książka, Praktyka (niekoniecznie związana z teorią): SPOJ (strona na której masz zadanie, wklejasz swój kod który jest testowany i otrzymujesz informację czy zaliczyłeś dane zadanie - polecam)
  • Odpowiedz
@Keczupp: Zależy jakich algorytmów szukać, fajny wybór algorytmów jest w Almanachu Chyba, że potrzebujesz bardziej numerycznych? To musiałbys trochę dookreślić. Z numerycznych to w czasach gdy się uczyłem najpopularniejsza była książka Fortuny, Macukowa i Wąsowskiego, choć trzeba było szukać tez po innych ksiązkach.
  • Odpowiedz
@Keczupp: Ogólnie moim zdaniem nie ma jednej dobrej książki do algo. Jest Cormen, jest tam wszystko (oczywiście do jakiegoś poziomu) ale mi trudno uczy się z niego. Opisy i pseudokody są dla mnie średnio zrozumiałe. To znaczy często można znaleźć lepsze gdzie indziej. Więc fajnie lecieć według książki, szukać opisów w internecie i robić zadania z spoja, maina i innych tego typu stron.
  • Odpowiedz
@Keczupp: Od siebie mogę dodać dość leciwą już książkę, lecz często polecaną "Algorytmy + struktury danych = programy" twórcy Pascala Niklausa Wirtha. Z nowszych natomiast "Algorytmy, struktury danych i techniki programowania. Wydanie V" Piotra Wróblewskiego. W tej drugiej są przykłady na bazie C++. Oczywiście najlepiej tak jak radzili przedmówcy głównie trzeba cisnąć zadania i jeszcze raz zadania.

Polecam jeszcze tą stronkę: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Algorytmy_i_struktury_danych
Na dole masz sporo teorii i ćwiczeń. Jak
  • Odpowiedz