Wpis z mikrobloga

Upadek puczu oznacza jeszcze więcej władzy w rękach Erdogana. Czystka w armii już się zaczęła. Rządzący mówią o możliwości przywrócenia kary śmierci. Ciekawe, czy do tego zamachu ręki nie przyłożył sam Erdogan, bo nawet Gulen(według niektórych miał stanąć na czele rządu, po obaleniu Erdogana) krytykował pucz i odciął się od niego. Najbardziej szkoda tych żołnierzy, którzy stanęli po stronie puczystów. Widać było, że nie mają pozwolenia na użycie siły wobec demonstrantów. Cześć została szybko rozbrojona i osadzona w meczetach, gdzie prawdopodobnie są torturowani przez zwolenników Erdogana. W wielu miejscach na żołnierzach dopuszczono się samosądów. Jednemu z żołnierzy obcięto głowę.

Na zdjęciu: około 300 żołnierzy zatrzymanych w Sirnak, na wschodzie Turcji.
#syria #turcja #turkeycoup
JanLaguna - Upadek puczu oznacza jeszcze więcej władzy w rękach Erdogana. Czystka w a...

źródło: comment_Q6FSWuBF7pHzhI9tHBDO85oPkPmbl2fB.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@devs: Zdradzili - racja - ale tylko Erdogana. Z perspektywy Europy dużo lepiej by było jakby ten pucz się powiódł, ale teraz to już możemy sobie tylko gdybać.
  • Odpowiedz
  • 10
@JanLaguna no i tu się zgadzam. Każdy wolałby chyba laicką Turcję, ale Turcy widać jej nie chcą, a wg mnie armia ma służyć narodowi a nie naród armii
  • Odpowiedz
To, że reżim ma szerokie poparcie społeczne, nie oznacza, że jest legalny.


@JanLaguna: No dosc pokraczna teza, kto w takim razie ma oeniac czy dany rzad/rezim jest "legalny"?
  • Odpowiedz
Oczywiście, że są opłacani....bo to w większości bezpieczniki udający cywili...ja tam spontaniczności nie widzę, za to tłumy bezpieki po cywilu(zawsze są po cywilu) w dobrze zaplanowanej i zorganizowanej akcji.


@zenon-gorecki-9: Jasne,wszyscy opłacani, w bezpiece pracuje 1/3 obywateli stąd tak liczne demonstracje poparcia, w wyborach również głosowała na niego tylko bezpieka.

ja tam spontaniczności nie widzę

A ja wg ciebie objawia się spontaniczność?
  • Odpowiedz
Cześć została szybko rozbrojona i osadzona w meczetach, gdzie prawdopodobnie są torturowani przez zwolenników Erdogana.


@JanLaguna: Torturowanie w meczecie (w ogóle robienie czegokolwiek negatywna dla dowolnej osoby) to bluźnierstwo dla Muzumanów. Za dużo prawackich propagandowych mediów się nasłuchałeś.
  • Odpowiedz
@JanLaguna: @Malchos:

Przykro się patrzy


Tak naprawdę nie wiem co si tam wydarzyło, ale wygląda ta to, że puczyści nie przestrzegali pierwszej zasady robienia rewolucji.
Jak się występuje zbrojnie to wypadałoby przeć do przodu za wszelką cenę niszcząc wszystko co stanie na drodze. Bo osiągając cel można ustalić własną wersję historii a przegrywając należy liczyć się z maksymalną karą.
  • Odpowiedz
Najbardziej szkoda tych żołnierzy, którzy stanęli po stronie puczystów.


@JanLaguna: Co jak, co ale żołnierza nie powinno się karać za wykonywanie rozkazów. To dowódcy powinni wisieć, chyba że to "False flag"...
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: @jagodnik(plusowałeś, więc chyba zgadzasz się z kolegą)

Torturowanie w meczecie (w ogóle robienie czegokolwiek negatywna dla dowolnej osoby) to bluźnierstwo dla Muzumanów.


To bluźnierstwo - zgoda. Jednak to wcale nie znaczy, że takie rzeczy się nie zdarzają. Tu masz przykład: 2014 r., Irak, Szyickie bojówki zastrzeliły ponad 70 Sunnitów modlących się w meczecie. Nawet jest o tym artykuł na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Musab_bin_Umair_mosque_massacre Skoro w Iraku strzelają w meczecie, to założenie, że w Turcji mogą torturować w meczecie nie
  • Odpowiedz
@Majku_: ci debile myslą, że turkowie to arabowie, więc o czym my tu gadamy, wykop w większości służy by wrzucić śmieszny komentarz i dużo osób to zaplusowało, ciężko pogadać merytorycznie z kimś kto się w każdym swoim zdaniu i jestestwie sili na atencję
  • Odpowiedz