Wpis z mikrobloga

Boję się, mieszkam w #krakow . Pół roku temu zaklepałem termin na wczasy w czasie ŚDM, ale muszę wrócić, akurat w ten weekend, w którym odbędą się te główne uroczystości. Wracam pociągiem i siłą rzeczy nie uniknę dużych skupisk ludzi, a do przejechania będę miał jeszcze pół miasta komunikacją miejską. Mimo, iż to tylko przejazd przez miasto, to się boję. Natomiast jeśli ktoś się z własnej, nieprzymuszonej woli wybiera na ten cyrk, to stwierdzam, że ma ostro #!$%@? we łbie w świetle ostatnich wydarzeń.


#oswiadczenie #zamach #sdm #swiatowednimlodziezy
  • 32
@Agemaker: Jest jakaś szczególna mobilizacja w pogotowiu ratunkowym? Głupie pytanie zapewne, ale chodzi mi o takie rzeczy, czy ściągają ludzi z urlopów, w czasie głównych uroczystości wszystkie zespoły w pełnej gotowości itp?
@DOgi: Czemu ostatnie? W Brzegach jest idealna miejscówka do przeprowadzenia takiej akcji. Teren naturalnie odcięty Wisłą, A4. Wystarczy samo wywołanie paniki, resztę zrobią ludzie tratując się wzajemnie. W dodatku w pobliżu mojego miejsca zamieszkania będą parkingi dla autobusów. Będzie w mojej okolicy zdecydowanie wzmożony ruch pieszych, mało komfortowa sytuacja.
Jest jakaś szczególna mobilizacja w pogotowiu ratunkowym? Głupie pytanie zapewne, ale chodzi mi o takie rzeczy, czy ściągają ludzi z urlopów, w czasie głównych uroczystości wszystkie zespoły w pełnej gotowości itp?


@Drmscape: "W tym czasie będą 32 dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego, oprócz 124, którymi dysponujemy w Małopolsce. Piętnaście z tych dodatkowych zespołów będzie w Krakowie, reszta w powiatach, gdzie przewidywane są większe skupiska pielgrzymów oraz trasy ich przemarszu" – mówił Maślerz.
@DOgi
@Drmscape Poza tym co napisał kolega DOgi do miasta przybędą dodatkowe siły i środki Państwowej Straży Pożarnej (ponad 2k funkcjonariuszy) i ratownicy z grup i organizacji ratowniczych. (to właśnie oni będą tworzyli trzon zabezpieczenia i będą realnym wsparciem dla ZRM w Krakowie) Poza tym z tego co się orientuję na miejscu będzie 8 albo 10 zespołów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
ratownicy z grup i organizacji ratowniczych


@Agemaker: domyślam się też, że w tym czasie nie idą żadne pielgrzymki do Częstochowy, więc pewnie zjedzie się też Maltańska Służba Medyczna, czyli kilkaset dodatkowych osób.