Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie od laika i nie do końca związane z siłownią, ale..

jadę za tydzień na dwutygodniową wyprawę rowerową po Norwegi. Obecnie mam jakieś 8-10 kg nadwagi (86kg przy 180 cm wzrostu) a że trochę też pływam to jakaś tam klatka też jest wyrobiona i generalnie tej nadwagi aż tak bardzo nie widać. Zrobie po tej Norwegii około 1200 km + trochę chodzenia po górach, więc zapewne schudnę. Moje pytanie jest następujące. Czy możecie polecić jakiś suplement diety, żeby przy okazji tego wysiłku (od rana do wieczora na rowerze) i chudnięcia zbudować sobie jakieś zdrowe mięśnie ud i przy okazji zdrowo schudnąć?

Nie chodzi mi jednak o budowanie masy tylko bardziej "cieniowanie". Jak popatrzycie na zawodowych kolarzy to nie mają oni jakoś przesadnie grubych ud a jednak power jest :)

Dodam jeszcze, że na rowerze smigam od dziecka i mięśnie na udach mam dosyć wyrobione, bo jeździłem głównie w górach, ale ze względu na pracę i brak czasu trochę zalały się tłuszczykiem a chciałbym się go pozbyć i przerobić na moc w nogach ;)

Wiadomo, że w Norwegii jest drogo + jade rowerem z sakwami, namiotem itd, więc nie ma tutaj mowy o kupowaniu jakiś kurczaków czy stejków :) będę się żywił głównie tym co zabiorę z Polski czyli ryż, makaron, jakieś kabanosy, lepsze konserwy, sosy w proszku itd. Stąd moje pytanie o ewentualne suplementy.

a może polecicie co z suchego prowiantu zabrać ze sobą żeby mieć siłę i osiągnąc ten efekt? Z tym, że ze względu na charakter wyprawy w gre wchodzi tylko suchy prowiant.

Planuje jeść dobre śniadanie i obiad a na kolacje już jakiś lajt i wiem że są środki które stosuje się po treningu i pomogą mi się zregenerować a może jakoś wyrzeźbić te moje uda, bo poza podziwianiem piękna tego kraju to mój najważniejszy cel :)

Jak podejśc do takiego tematu?

Z góry dziękuje za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #suplementy #dieta #rower
  • 17
@ethics: nie chcę sylwetki kulturysty, tylko wiadome, że przy takim wysiłku schudnę, więc można to zrobić zdrowiej, lepiej albo gorzej. Po prostu chcę wykorzystać ten czas, bo po powrocie chcę to utrzymać.
@jmyung: w zeszłym roku zrobiłem podobny trip i po powrocie nie "wróciłem do swojej nadwagi". Przyszła dopiero w tym roku po zbyt dużej ilości godzin spędzonych w pracy i mniejszej ilości ruchu
@LotnyJerry jak przestałeś jesc tyle ile wcześniej to nie wrociles. W 2 rtg cudów nie będzie obojętnie jak będziesz siebie osIkiwac. Po powrocie karnet na siłkę i dieta. To efekty beda
@masz_ty_rozum_i_godnosc: @Duzy_Dziki_Zwierz: @jmyung: @milvanb: @ethics: Panowie ja nie chciałem po tym wyjeździe wyglądać jak Wy, czy uciąć całe 10 kg ze swojej wagi, tylko pytałem jak maksymalnie wykorzystać 14-15 dni ciągłej jazdy w dużej mierze po górach na rowerze ważącym ponad 20 kg po kilkanaście godzin dziennie (średnio po 120 km). Niewiele mi pomogliście, ale mimo wszystko dziękuje.

A na siłownie czasami chodzę (1-2 razy w tygodniu),
@LotnyJerry: to teraz sluchaj na powaznie: w te dwa tygodnie, to raczej nic dobrefo sie nie stanie, zwazywszy na jakosc jedzenia. Ale moje rady sa takie: pij duzo wody, staraj sie jezdzic raz szybciej, raz wolniej. Jedyne co zaywazysz to lekki wzrost wydolnosci, ktora jak pisales i tak jest u Ciebir dobra. Warto to wykorzystac i zaczac cos uprawiac po powroxie. Z rzeczy, ktore mozesz ze soba zabrac to moze jakies
@LotnyJerry no to mogę powiedzieć tyle żebyś dostarczył odpowiednią ilość energii do orgsnizmu. Będziesz wiedział czego Ci brakuje po pierwszych dniach. I w zasadzie tyle. Po powrocie skupiłbym się na dopięciu diety.
@LotnyJerry: ale zdajesz sobie sprawe, ze kolarze oprocz dlugich treningow na rowerze katuja tez nogi silowo? I to od tego + koksu rosna im nogi orzede wszystkim?:D. A "cieniowane" to chyba chodzi ci o rzezbe, to wynika z niskiego poziomu tkanki tluszczowej
@ethics: @jmyung: @masz_ty_rozum_i_godnosc: @yahoomlody: @Duzy_Dziki_Zwierz: @milvanb:

no elo.

Mineło 1,5 tygodnia od mojego powrotu, gdzie przez te 1,5 tygodnia jadłem normalnie (jak u mamy) a sportowo coś tam się ruszałem ale raczej odpoczywałem, bo cały urlop skończyłem 2 dni temu. Dziś byłem pierwszy raz na siłowni na którą wcześniej czasami chodziłem i poćwiczyć i pobiegać na bieżni, ale też tam korzystałem z wagi, więc uznałem, że
@LotnyJerry: tak jak napisal Zwierzu, zrzucic wage a cos zrobic to byly dwa inne pytania. Zrzuciles, jadles syf i za malo kcal, duzo pedalowales, to nic dziwnego ze Ci poszlo. Mozesz robic reklamy w internecie - schudl 10 kg i oszukal farmaceutow! zobacz jak:D