Wpis z mikrobloga

Murki, pytanie mam.
Gmina chce przeciągnąć wodociąg przez moją działkę. Wodociąg mi niepotrzebny (działka użytkowana rolniczo i raczej nigdy nie stanie tam żaden budynek), a jeśli się nie zgodzę na przekop, to gmina jest w czarnej d.... bo nie mają jak mnie ominąć. Czyli jestem w dobrej pozycji do negocjacji. Czy mogę żądać zapłaty za użyczenie działki? Jeśli tak, to jakieś widełki od-do, może ktoś zna taki przypadek? Osobom nie mającym nic do powiedzenia z góry dziękuję za niewnoszenie niczego do tematu, osobom doradzającym "spróbuj" i "każdy przypadek jest inny" - również. #prawo #geodezja #budownictwo #niewiemjaktootagowac
  • 6
@straga: Czołem - ober student prawa here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To leci po służebności przesyłu, więc jeżeli będziesz się za bardzo usztywniał to ustanowią ją w trybie sądowym. Co do zasady za ustanowienie takiej służebności należy się wynagrodzenie. Wysokość wynagrodzenia jaką można uzyskać zależy od kilku czynników (m. in. wartość nieruchomości, sposób jej rzeczywistego wykorzystania, stopnia ingerencji w nieruchomość). Jeżeli to jest wodociąg, to rura będzie
@straga: wyświetlono tylko 57% artykułu. Aby przeczytać całość wyślij sms o treści : porady prawne kosztują ( ͡° ͜ʖ ͡°).