Wpis z mikrobloga

Tytułem wstępu:
Raczej na Note 7 nie nazbieram 4000, a mój Note Edge powoli coraz gorzej działa (mimo wymiany baterii i co chwilę zmian romów na customy), a bawiłem się Huawei i spodobała mi się nakładka EMUI, więc rozważam zakup telefonu do ~1500 zł.

Przechodząc do meritum:
Głupieję jednak od czytania/oglądania recenzji, bo jeden ma coś, czego nie ma inny itp.

Rozpatrywałem modele:
- Huawei P9 Lite (ponoć nie ma wybudzania podwójnym tapnięciem, a miałem to w LG i było bardzo wygodne)
- Honor 7 - wg opisu ma dual sim w wersji active, a nie standby jak 99% tel. na rynku, do tego posiada klawisz smart key z boku i z przodu diodę do robienia 'selfie'. Podobno nie ma trybu PRO w aparacie - czy to prawda?
- Honor 7 lite - nie ma smart key, ma 2GB a nie 3GB RAM jak wersja podstawowa, ale ponoć ma tryb pro w aparacie.
- o zwykłym P9 nie myślę, bo nie ma dual sim.

Czy ustawienia "pro" w tych telefonach choć trochę są w stanie pomóc wydobyć coś ze zdjęcia czy raczej to bajer i na przykład są ograniczenia w ustawieniu zakresu ISO itp.?
Czy przycisk smart key jest przydatny na co dzień?
Jakieś rady odnośnie mocnych/słabych stron telefonów Huawei/Honor?

#android #huawei #honor #telefony
  • 3
@kris007: Jakbyś był gdzieś w Warszawie to mógłbym Ci Honora 7 pokazać. Ewentualnie wybierz się do X-Coma/Saturna tam będą mieli.
Na aparacie się nie znam wiec pomimo posiadania tego telefonu za wiele nie powiem.

Dla mnie osobiście największym plusem jest czujnik linii papilarnych na tyle. Nie wyobrażam sobie telefony bez tego.
Jak za tą cenę jest solidny i nawet chwili nie dał mi pomyśleć, że mam tańszy telefon :D
@kris007: p9 lite nie ma wybudzania podwójnym tapnięciem, ale odblokowujesz czytnikiem linii papilarnych. wybudzić możesz też klawiszem z boku. H7 nie ma trybu PRO, ma tylko malowanie światłem, makijaż cyfrowy itd. H7l nie mam pojęcia niestety.
@eovenn: niestety #wroclaw here (,)
Wiem, że w Mediamarkt mają wystawkę Huawei, ale te telefony mają wgrany taki soft, że jak się wyłączy ekran, to od razu włącza się filmik reklamowy, więc nie sprawdzę wybudzania tapnięciem w ekran, ani jak się sprawdza ten smart key.

Korzystasz w ogóle z tego smart key np. do latarki, aparatu itp.?

@Spider1919: no właśnie moim faworytem był H7, jednak żałuję