Wpis z mikrobloga

Wczoraj dużo się działo, dzisiaj w sumie też dlatego nie miałem czasu na dodanie wpisu.

Wczoraj pojechałem z Savony do Pizy autostradą bo miałem dość jazdy wybrzeżem przez turystyczne mkastevzka zapchane ludźmi i autami. W Pizie standardowo zobaczyłem wieżę, chwilę pochodziłem w okolicy i sié zebrałem dalej w drogę. Kolejna na liście była Florencja. Najpiere poszedłem zobaczyć katedrę Santa Maria del Fiore, potem Piazza dela Signoria a na sam koniec poszedłem na plac Michała Anioła z widokiem na całą Forencję. Miałem jechać do Sieny, lecz nie wyrobiłbym zs swoim planem więc pojechałem jeszcze do San Gimingiano aby przejść się uliczkami tego historycznego miasteczka. Na nocleg pojechałem do Santa Luce, do małżeństwa z 10l synem. Ociec jest amerykaninem, a matka włoszką. Cała trójka mówiła perfekcyjnie w języku angielskim. Bardzo sympatycznie było u nich w domu. Są weganami i praktykują buddyzm-pierwszy raz o tej religii dowiedziałem się czegoś więcej. Oboje pracują dla instytutu Lama Tzong Khapa https://en.m.wikipedia.org/wiki/Istituto_Lama_Tzong_Khapa . Podczas rozmowy na tarasie ich kuzyn zawołał, że na ulicy jest wąż... no i był bydlak ze 1-1,5m jadowity. Nie wiem co to za gatunek. A ja głupi 3 dnia spałem na dziko pod drzewami na trawie...brrr

Dzisiaj rano wstałem o 8, zjadłem z nimi śniadanie i się wybrałem z Jeremy'm do wspomnianego wcześniej instytutu gdzie mnie oprowadził. Było to ok 10km od ich domu. opowiadał o swoim spotkaniu z Dalajlamą. Potem ruszyłem do Rzymu gdzie rzuciłem okiem na Panteon, Koloseum, forum Romanum, Bazylikę św. Piotra w Watykanie, Piazzę Navonę oraz Plac Wenecki. Aktialnie jestem w miejscoaości Cassino. Jest to mój główny cel wyprawy na południe Europy, gdyż bardzo się interesuję historią związaną z tym miejscem. Jutro ruszam na Monte Cassino, cmentarz żołnierzy Polskich a następnie Pompeje i uciekam na prom do Albanii

#cabajonamoto #motocykle #podrozujzwykopem #podroze
Cabajo - Wczoraj dużo się działo, dzisiaj w sumie też dlatego nie miałem czasu na dod...

źródło: comment_XKU5ohOpNxmjDkaEkG58ldnK3apfczUj.jpg

Pobierz
  • 11
Wicyj zdjęć teraz nie dodam bo mam na kamerce no i musze bilet kupić na prom a mcdonald do 1 otwarty ;) Pozdrawiam Was serdecznie!
@Cabajo super, widzę kilka znanych mi miejsc. Kibicuję mocno, dwa lata temu ze znajomymi autem jeździłem po Italii przez dwa tygodnie. Pompeje, przynajmniej dla mnie były nudne.
Monte Cassino, a szczególnie cmentarz robi ogromne wrażenie. Poszukaj tam swojego nazwiska na tablicach pamiątkowych, ja znalazłem tylko panieńskie mojej babci. Szkoda, że nie byłeś w Maranello w muzeum ferrari, chyba, że coś przegapiłem

Mocno Ci kibicuję i trzymam kciuki.