Wpis z mikrobloga

Kolejne wiadomości w sprawie wytrutych pszczół

Taką wiadomość dostałem od poszkodowanego:

Witam Was serdecznie i dziękuję za wsparcie. Dzisiaj dostałem telefon od brata tego pszczelarza co mi groził, że wykończy moje pszczoły, że wybije mi zęby jak mnie spotka i jak jeszcze raz przyjadę do Nowego Waliszowa to mnie załatwi. Był na tyle bezczelny, iż się przedstawił i podał swój dokładny adres, był wściekły że nagłośniłem sprawę i powiedział, że jesteśmy patałachami, a nie pszczelarzami. My dokładnie zdajemy sobie sprawę że jesteśmy konkurencją dla miejscowych pszczelarzy, ale gdy my mamy dużo miodu to oni nie mają? Do nas co roku w opolskie przywożą setki rodzin na rzepak i nikt nikomu pszczół nie morduje. A gdy widzę dużą pasiekę przyjezdną na rzepaku to podjeżdżam i obserwuję jak noszą nektar, bo jak noszą im to mi również. Zgłosiłem sprawę na policję w sprawie groźby, prowadzone jest odrębne postępowanie tylko czy ci ludzie zdają sobie sprawę co robią. Jeszcze raz dziękuję widzę, że jednak pszczelarze to zgrana paczka ponieważ wsparcie idzie z całej Polski. Pozdrawiam


Czyli na policję zostały zgłoszone dwie sprawy. Miejmy nadzieję, że policjanci staną na wysokości zadania.
Jeśli ktokolwiek jest w stanie pomóc poszkodowanemu, np. w kwestii prawnej bardzo proszę o kontakt z nim.

#pszczoly #pszczelarstwo #polska #wiadomosci #mirkopszczelarz
  • 19
@pszczelarz: Ja na Styrodurowe nie narzekam, tylko że styrodur tylko w korpusach stosuję i nadstawkach Dennice wysokie osiatkowane drewniane daszki sklejka obite od góry alu blachą z drukarni . Ul bardzo lekki i przyjemny do pracy oraz tani i łatwy w wykonaniu .Pozdrawiam.
ajemy sobie sprawę że jesteśmy konkurencją dla miejscowych pszczelarzy, ale gdy my mamy dużo miodu to oni nie mają? Do nas co roku w opolskie przywożą setki rodzin na rzepak i nikt nikomu pszczół nie morduje. A gdy widzę dużą pasiekę przyjezdną na rzepaku to podjeżdżam i obserwuję jak noszą nektar, bo jak noszą im to mi również. Zgłosiłem sprawę na policję w sprawie groźby, prowadzone jest odrębne postępowanie tylko czy ci
@pszczelarz: Byłem po miód u pszczelarza na wsi na oko 50-60 lat. Pierdu pierdu zapytał czym się zajmuję - aaa mówię, że komputery i takie tam. On mówi, że fajnie fajnie, bo on też bardzo się interesuje komputerami i tak sobie hobbistycznie robi to i owo. Zapytałem co na ten przykład - a on - że naprzykład tydzień temu napisał sobie aplikację na androida do obsługi pasieki. Nigdy nie patrz z
@pszczelarz: Chciałbym zwrócić Państwu uwagę, że sprawa jest ZNACZNIE POWAŻNIEJSZA niż tylko "zniszczenie mienia". Ten czyn, to jest zastraszanie w celu wymuszenia określonego zachowania. W dodatku poprzedzone groźbami karalnymi. To niewiele różni się od wymuszeń haraczów za "działalność na dzielni". Ci konkurencyjni "pszczelarze" zachowują się jak zwykli bandyci, którzy chronią swój rewir. Art. 190 i nast. k.k.